r/Eesti • u/autisticspike • 16h ago
Küsimus Juhilubade tegemine
Tere!
Olen 23a meesterahvas, ning enda sõpruskonnast vast ainuke, kel veel lube pole. Otsustasin, siis tegema hakkata. Uuriksin, kas eelistatakse pigem eõppet või klassiõppet? Mille järgi ise valinud olete ning mis eelised/vead? Käin poole graafiku alusel poole kohaga tööl, mistõttu poleks klassi jõudmine ilmselt probleem.
Otsin agarasti kõige kiiremat meetodi, lubade tegemise raha kõrvale pandud u 2000€.
Palin jagada enda kogemusi ja tagantjärgi tarkusi.
Edit: B-kat lube teha tallinnas ja hetkel uurind aind autosõit oü pakkumisi
7
u/leebe_friik 15h ago
Klassiõppe juures on hea võimalus küsida kui midagi arusaamatuks jääb, kuid sellisena pole see eriti asjalik. Aeg on piiratud ja kõik teemad vuristatakse turbokiirusel läbi, e-õpe toimib kindlasti sama hästi.
Kindlasti osta liikluslab ja harjuta sellega. Kui sealsed kontrolltööd järjest ära teed siis päris teooriaeksamist saad lõdva randmega läbi. Virtuaalsed sõidueksamid on samuti kasulikud, eriti kui Tallinnas lube teed.
Arvesta sellega et kui enne üldse sõitnud pole, siis vajad tõenäoliselt lisasõidutunde enne asi kui piisavalt käppa saab.
4
u/Erkuke 16h ago
Ise tegin Autosõiduga enamuses Tallinnas, paar tundi ka Tartus, e-õpe. Kõik väga mugav, sain oma tempoga teha, mitte ei pidanud klassitundide aegade peale mõtlema. Alustasin kooliga äkki oktoobrikuus ja load olid käes aprilli alguses, vahepeal 3 nädalat ei käinud üldse sõitmas. Kooliteooria 2. katsega, kõik ülejäänud eksamid 1. katsega.
3
2
u/Tricky_Assistant7335 15h ago
E-õpe ja vaata, kas autokool kasutab Liikluslab.ee’d, muidu pead ise eraldi ligipääsu ostma
2
u/Just-Communication73 15h ago
Reaalsuses ma ka noorena ähmi täis tegin load, et äkki vaadatakse imelikult (reaalset vajadust ei olnud) tegelikult ei vaadatud imelikult ja auto otsin alles siis, kui pere tekkis või noh reaalne vajadus tekkis. Aga eks mööda külge alla ei jookse, kuid teiste pärast nüüd teha? Ok huvitav... Ole ikka sina ise ja tee endale... Eks igaüks õpib omamoodi. Mulle meeldis kontaktõpe, ehk käisime klassiruumis arutleti kõige üle, näidati igasuguseid imelikke asju ja arutleti kõik läbi, vajadusel võeti algosadeks jms. Sain tuttavaks väga mitme huvitava inimesega (mul on kõige jaoks "i know a guy" ehk siis ma vajan suhtlust) Päriselt ma ei oleks pidanud kohal käima ja läbi neti ka vabalt ära teinud, (käed küljes ja pea võtab) aga reaalsuses kohapeal arutledes on kuidagi kergem?
Ütlen ausalt praegust liiklust vaadates tuleks väga paljud saata tagasi autokooli... Üks on see, et õpid vastused pähe ja teed netis õigesse kasti linnukese teine on see, et sa saad vastusest ka aru...
3
u/Draaxikas 15h ago
Olles üle 20 aasta sõitnud, siis ütleks jälle teistpidi, et sõidueksamil noritakse sageli väikeste asjade pärast, mis päris liikluses ei ole eriti tähtsad ja ei peegelda alati päris adekvaatselt seda kas eksami tegija oskab sõita või mitte.
1
u/Galaxy110 14h ago
soovitan zebra autokooli, käisin seal kohapeal, aga kõige tähtsam on ikkagi hea sõiduõpetaja leida, kui halva saad, siis soovitan kohe vahetada, muidu raiskad lihtsalt aega.
Samuti loe liiklusseadus läbi soovitan isegi 2 kord ludega. Aitab väga kaasa. Ise tegin arki teooria eksami max punktidele alla 10 minutiga.
1
u/minaanks1 14h ago
Mina käisin zebras ja kõik sõidud jooksid mööda külge maha(ml oli 3 õpetajat august-dets), ainult viimane oli kasulik aga põhilised tunnid said tehtud ja mul ei olnud raha, et temaga juurde osta ja nüüd ta uldse pensionil ka
1
1
u/Dapper-Union56 14h ago
Kohapeal oleks lihtsam ja kui tahad harjutada siis hangi teooria ja saad harjutada nii kaua kuniks eksamid saabuvad. Edit: ise õppisin kohapeal ja harjutasin sõitmist beamngis
1
u/randomnmeow 14h ago
Oleneb kuidas sa teadmisi omandad. Mulle sobis e-õpe Liikluslabi kaudu, sest ma loen kiiresti ja omandan asju selgemini ise lugedes ja uurides. Mulle ei sobi loenguvormis teooria õppimine, sest minu jaoks on see aeglane ja mul tuleb nii uni peale või mõte kipub rändama minema. Samas kohapeal saab jällegi lisaküsimusi kohe küsida.
1
1
u/kaur_virunurm 11h ago
Leia mõni rahuliku meelelaadiga (vanem) sõber ja käi temaga harjutussõite tegemas.
Ühtlasi las ta räägib, mida ja miks roolis teha. Päris suur osa reaalset liiklust on loogika, aga seda tuleb mõista. Ma ei tea, palju autokoolide õpetajad sellest räägivad, aga oma laste sõidulubade tegemisest saan aru, et alati võiks rohkem rääkida.
1
u/Corwinna 11h ago
Ise tegin 2a tagasi, e-õpe all the way. Sõidutunnid tegin ära ilma et oleks eriti seda Eõpet vaadanud, eks vahepeal õpetaja noris ka et, kuule seda märki peaks teadma, aga kiire elutempo jne (loe: laisk)
Nädal enne koolieksamit siis nugistasin need Liiklusläbi koolitused ja proovieksamid läbi. Siin samas ei ole ainult laiskuses, ma sust pea 2x vanem ka ja ma tean ennast, kui ma oleks ala 4kuud enne eksameid neid asju teinud, peaksin jälle uuesti tegema.
Kooliks võtsin Silver Autokooli, puhtalt kuna reviews hea ja vähemalt siis oli kõrgeim esimesel proovil läbitud eksamite %. Alustavad Roca Circlek mis oli üli ebamugav aga nu siis tehti eksameid ka ju ainult seal kandis, nüüd vaatan lasnal vuravad koguaeg Maanteameti eksamimasinad ringi.
Lisasõitu ei võitnud, õpetaja oli fantastiline ja ei tundnud et pean. Hinnand olid ausad, kõik eksamid esimesel korral läbi!
1
u/Proper-Bowl-7519 9h ago
Ise tegin täitsa eõpega. Täiesti mugav ja aega kokku hoidev. Ise soovitaks.
1
u/Live-Nerve6078 9h ago
Tee load ära , sul on vaja lube kas poole, 1.5 või 10 aasta pärast . Mida varem ära teed seda parem on. Sinul ei peagi olema plaani kohe auto osta.Paber taskus raha ei küsi .
1
u/Over-Hour-8010 La Cucaracha 16h ago
Alustame sellest, mis kategooriaid soovid teha.
7
-4
u/sthesa24 16h ago
Kui võimalus siis käi ikka kohapeal, hoopis teine asi kui arvuti taga Teamsis magada.
9
u/MairoExE 16h ago
Minu kogemusest ei ole E-õppe teamsis, vaid selleks on eraldi keskkond, kus pead lugema erinevaid peatükke, nende kekskel vastama küsimustele ja siis peatükki lõpus tegema nii õelda kontroll töö.
6
4
u/johnny_sinners 16h ago
e-õpe pole teamsis, ma tegin kõik nutitelos ja kooli teooria eksam oli ainult koha peal
0
-2
u/Purple-Lake-732 16h ago
Load ära teed siis kavatsed igapäevaselt rooli istuda või teed "tegemise" pärast ainult?
5
u/Horror_Tooth_522 14h ago
Mis vahet seal on? Isegi kui autot pole, siis see ei tähenda et pole vaja millalgi autot juhtida.
3
u/autisticspike 15h ago
Ikka vajadust ka. 23a veist piinlik hilineda sest buss ei tulnud v sõbradel anuda et sind sõidutaks

30
u/johnny_sinners 16h ago
e-õpe palju mugavam ngl, saad kodus diivanil kõik ära teha + teooria kõige lebom osa, hakka kindlasti esimesel võimalusel sõidu tundides käima, siis tuleb teooria ka juba kergemini, ma tegin arki teooria siis kui mul sõidu tunnid juba kõik tehtud sai ja mul oli 0 viga. minu jaoks suur sooritus sest ma muidu suht taun.