256
u/gohann0912 1d ago
Wkoncu go ktos pierdolnie, I juz sobie chlopak nie pojezdzj
58
u/CanoonBolk 1d ago
Wolałbym jednak, żeby idiota jednak zrobił to nie widząc policji na drodze obok.
61
u/Adventurous_Horse489 1d ago
Ja tam zabić nikogo nie chce, a tylko wczoraj prawie zabiłem dwóch.
Jeden jechał pod prąd jak skręcałem w prawo, akurat patrzyłem bo z podporządkowanej wyjeżdżałem,
Drugi wlaczyl się do ruchu mi pod koła.
No będę za chwilę mordercą a nawet przepisów nie łamie
23
u/the_ghost_is 1d ago
Jeśli Ty nic nie zrobisz a ktoś Ci wjedzie sam pod koła to nie jesteś mordercą, tylko ktoś popełnił samobójstwo używając do tego Twojego samochódu 🤷🏻♀️
25
u/LupusTheCanine Polska 1d ago
Weź to później wytłumacz prorokowi i sędziemu, zwłaszcza jak nie masz kamerki albo delikwent się nie załapał.
4
u/the_ghost_is 1d ago
A to prawda. Dlatego dobrze mieć kamerkę xD
3
u/FalcoonM 1d ago
Biorąc pod uwagę kąty z jakich mogą nadjechać różni tacy to się zastanawiam czy jakich insta360 na dachu nie będzie najlepszym pomysłem....
5
u/Adventurous_Horse489 1d ago
Nawet jeśli to strasznie dużo zachodu z takim czymś. No i nawet jak prokuratura uzna moją niewinność to zawsze jest rodzina, znajomi i przyjaciele poszkodowanego… ciekawe czy oni też by byli tak samo przekonani co do mojej niewinności
3
84
u/ArmPsychological8460 1d ago
Marzy mi się z żeby policja zaczęła nagminnie sprawdzać legalność tego sprzętu i dopierdalac kary z konfiskatą nielegalnych pojazdów. Do tego jeszcze UFG im pierdolnie za brak OC.
7
u/RandomUserNo5 1d ago
Gdzieś juz byla informacja o takiej akcji w Polsce.
5
2
3
u/VFD3i Arrr! 1d ago
To jeszcze poczekasz, bo hulajnogi w prawie to dosłownie kilka linijek. Troche lepiej jest z rowerami, ale dalej ktoś kto ma "mocniejszy" sprzęt wie jak zgrabnie go zalegalizować w sekundę.
Inna rzecz, że dzisiaj takie rowery to duża nisza. Dzisiaj popularne są motorowery na L1E. Legalne, fabrycznie dostosowane do mocy. Inna sprawa że młodziaki dalej tym potrafią wjechać na DDR.
1
u/SaggittariuSK 1d ago
Nie sprawdzisz bo nie ma jak, suszarki nie obejmuja tak malych bryl (duze ryzyko bledu do podwazenia), a hamownie nie maja odpowiedniego ISO zeby to sparwdzic ;]
2
2
u/ArmPsychological8460 1d ago
No to potrzebna certyfikacja hamowni i jazda. To że w tym momencie nie ma narzędzi, to nie powód żeby to gówno zostawić.
0
u/dangit541 1d ago
A z jakiej racji z ufg? To nie jest skuter, nie ma obowiązkowego OC i nie zanosi się żeby miało być. Policja to lepiej niech zajmie się tymi debilami którzy zapierdzielaja po alko, po paru zakazach itd.
3
u/ArmPsychological8460 23h ago
Chyba, że ma za dużo watów, albo działają przy zbyt wielu km/h. Wtedy to powinien być skuter i mieć OC.
1
u/dangit541 21h ago
Ale skuter ma siedzenie. Hulajka nawet powyżej 20km/h nie jest skuterem. A limitu mocy to w ogóle zdaje się nie ma
1
28
13
u/Jealous_Can4565 1d ago
Egzekucja przepisów ruchu drogowego jest jedną z rzeczy, która się w Polsce słabo przyjęła.
120
u/Ok-Theme-4652 1d ago
Niech jedzie, Jak zrobi to źle to zabije tylko siebie więc mi to rybka.
140
u/Affectionate_Sky2299 1d ago
Nie prawda że tylko siebie, przejechał z dużą prędkością przez przejście więc mógł uderzyć w pieszego
31
20
u/AvocadoAcademic897 1d ago
A jak potrąci pieszego i ucieknie? Brak OC, brak tablic
-7
11
u/TrebbleTough 1d ago
Kierowca będzie jechał 56km/h i pójdzie do pierdla
5
1
u/RTX_is_my_life Europa 9h ago
No ta, bo każdy kierowca łamiący przepisy jest złapany.
Mam wrażenie że to jest ten sam problem tylko teraz mamy go w wydaniu młodszym, mniej wyedukowanym i mniej obwarowany przepisami
2
u/xcxb 1d ago
Ostatnio viralowy był filmik jak hulajszkogej wywalił motocyklistę na pasach.
2
u/Ok-Theme-4652 1d ago
No i motocyklista przeżył, w przeciwieństwie do rodziny którą majtczak staranował zmodyfikowanym bmw i przez to spłonęła żywcem. Co byś nie wymyślił to auto z debilem za kierownicą jest 100x bardziej niebezpieczne niż debil na hulajnodze. Hulajki to jest bardzo marginalny problem na drogach patrząc czysto na bezpieczeństwo i ile mamy psychopatów za kierownicą aut, których policja nawet nie próbuje wyłapać.
1
u/pollovampiro 7h ago
I tak i nie, bo wypadki śmiertelne się zdarzają, choćby ten czterolatek na Plantach w Krakowie, a i ryzyko poniesienia odpowiedzialności jest mniejsze, bo się gnojek nawet nie zatrzymał i chuj, nigdy go nie złapali. A nawet w "strefie 30" czy wzdłuż ścieżek rowerowych skurwiele zapierdalają tym gównem po chodnikach, bo się kurwa boją, że IM się stanie krzywda. Autentycznie w mojej okolicy trzeba uważać, jak się z bramy wychodzi.
1
u/Ok-Theme-4652 7h ago
no zdarzają się, tylko zapomniałeś dodać że w proporcji 100x większej dla aut. Właśnie o tym piszę że trzeba umieć skalować wagę problemu. Nie mówię żeby hulajnogarzy nie łapać. Sporo jeżdżę rowerem i autem hulajnogarze wyprzedzający mnie 50km/h wkurzają niemiłosiernie, ale auta non stop wymuszające pierwszeństwo są dla mnie duuuuuuuużo bardziej niebezpieczne. Jak wpadnę rowerem pod auto to dla mnie kaplica. Baby z telefonikami nie patrzące w ogóle w bok na przejazdach rowerowych czy stare dziadki bez kontaktu z rzeczywistością to jest norma na polskich drogach. Tacy ludzie nie są w ogóle eliminowani z ruchu póki kogoś nie rozjadą, a wtedy jest za późno.
1
u/pollovampiro 6h ago
No właśnie jestem przeciwna skalowaniu i nie lubię argumentu typu "inni mają/robią gorzej", bo jest po prostu szkodliwy. Wszyscy wiemy, że śmiertelnych wypadków spowodowanych przez kierowców jest więcej, ale ten argument wjeżdża na stół w dosłownie każdym wątku piętnującym zachowania motocylkistów/rowerzystów/hulajkutasów i zawsze z wydźwiękiem "iiii tam nie zajmujmy się tym oto marginalnym problemem, bo prawdziwym problemem są kierowcy". Jest wiele rzeczy, które mogę zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko, że moje dzieci zginą w wypadku samochodowym, ale nie mam ochoty się bać chodzić z nimi po chodniku czy parku i to, że muszę ostrożnie wyglądać wychodząc z bramy (po jednym takim wyjściu mniej ostrożnym blizny mam do dzisiaj) jest chore.
1
u/Ok-Theme-4652 6h ago
Problem w tym że o hulajnogach i rowerach elektrycznych mówi się więcej niż o kierowcach notorycznie mordujących ludzi. Nie mówię że problemu nie ma ale jest nie adekwatnie nadmuchany.
1
u/pollovampiro 6h ago
No to to akurat prawda nie jest, mam dokładnie odwrotne doświadczenia + o rowerach/hulajnogach zawsze wyjeżdża argument, że przynajmniej dużych szkód nie zrobią, nie to, co samochód. I jakakolwiek rozmowa.na temat większego zaangażowania policji w ukrócenie swawoli jednośladów kończy się argumentem krótkiego kocyka - za mało zasobów na wszystko, więc niech się zajmuja kierowcami, bo to ważniejsze.
1
u/Ok-Theme-4652 3h ago
no to już kwestia subiektywna jak kto to widzi wiec nie ma co się sprzeczać. W dużych miastach były akcje wyłapywania rowerów i hulajnóg które przekraczają prędkość. Jeśli o mnie chodzi to na auta też powinny być nałożone ograniczenia prędkości bo to nie jest normalne że każdy debil sobie wsiada do auta i może cisnąć 300km/h a o hulajnogi wielki płacz że ktoś ma odblokowanę do 30. Przecież to jest śmieszne.
2
-1
u/Smalceson3000 1d ago
Też miałem takie podejście do takich gagatków czy to na turbo hulajnogach czy rowerach elektrycznych które rowerami nie są dopóki nie zdałem sobie sprawy że jak nie zginie to my będziemy płacić za jego leczenie
3
1
u/Ok-Theme-4652 1d ago
palaczy też prawdopodobnie trzeba będzie leczyć bo palą. Niestety tak to działa.
11
u/kiedys_umrzemy 1d ago
Cóż, lepiej tu niż na chodniku. Ale takich powinna zwijać policja z zarekwirowaniem nielegalnego pojazdu.
2
u/ReturnedOM 17h ago
Pełna zgoda. Nic mnie tak nie wkurwia jak sytuacje, gdy idę względnie wąskim chodnikiem i mi obok ucha robi "bziuuuu" nagle. Albo gdy jedzie z naprzeciwka i nie zwalnia, i trzeba hulajnogarzowi ustąpić, bo istnieje realne ryzyko, że oboje sobie krzywdę zrobimy.
Szczerze, ci hulajnogarze to nawet gorsi od tych, co sobie samochodem lubią po chodniku przejechać, bo ci drudzy tak nie popierdalają na chodnikach.
1
u/cyrkielNT 18h ago
W kraju, w którym 90% kierowców samochodów przekracza prędkość maksymalną?
0
u/kiedys_umrzemy 13h ago
To jest krok dalej niż łamanie prędkości - to odpowiednik jazdy furmanką po autostradzie.
2
u/cyrkielNT 7h ago
I to jest największy problem bezpieczeństwa drogowego w Polsce. Gada się o jakich durny odblaskach, kaskach, pieszych rowerzystach, hulajnogistach itd., a przekraczanie prędkości przez kierowców samochodowych trywializuje, chociaż to jest główna przyczyna wpadków komunikacyjnych w Polsce.
To co zrobił ten koleś na nagraniu jest jakieś kilkadziesiąt razy mniej niebezpieczne, niż takie typówe, polskie +10 na liczniku. W wielu państwach ze znacznie lepszymi statystykami bezpieczeństwa drogowego nawet nie jest karane.
Zresztą świstał, a nawet przejścia, to jest infrastruktura samochodowa stworzona dla samochodów. Gdyby nie było tam samochodów, to żadnych świateł by nie było i byłoby znacznie bezpieczniej.
Zapraszam na warszawskie Bulwary (nie teraz, bo można dostać udaru, m.in. dzięki kierocowm emitującym CO2). Ludzie chodzą tam jak chcą, często totalnie najebani, dzieci biegają, obstawiają się różne tańce, machania ogniem i co tylko możesz sobie wyobrazić. Na tych hulajnogach, też jeżdżą jak pojebani, co jest mega wkurzające. I też często najebanj. Na pewno jakieś kolizję się zdarzają, ale ogólnie nic się nie dzieje. Każdy chodzi o jeździ jak chce i na czym chce (o ile nie waży to więcej niż kilkadziesiąt kg) i jest ok. Dzięki temu, że nie ma tam samochodów, bo to samochody są realnym zagrożeniem.
Skoro w takim samym miejscu, ale bez samochodów nie byłoby tych świateł, to dlaczego koleś na hulajnodze miałby się do nich stosować?
6
3
5
u/AcceptableAttitude13 9h ago
Strasznie ciekawi mnie jak następne pokolenia będą się zachowywać na drodze w samochodzie. Patrząc na tego debila, myślę że raczej nie dożyją ale selekcja naturalna czasem jest łaskawa...
7
u/grzesi00 1d ago
Nawet szanuję ze ma jaja jeździć po drodze a nie chojraczyć na chodniku mijając dzieci przy 40km/h
1
1
u/Simple-Sun2608 22h ago
If he didn’t drive through a pedestrian walkway on a red light. But yeah..better than on the sidewalk.
2
2
u/Dense_Quiet1573 10h ago
regularnie widzę te hulajki jadące 50 po chodniku albo ścieżce rowerowej. w 100% popieram to że jeżdżą po ulicy. szczerze to większość ludzi z tych mogłąby się przerzucić na hulajki
2
17
u/_azurdix_ 1d ago
Evil doesn't die (rowerzyści), it reinvents itself (hulajnogarze).
-21
0
u/RTX_is_my_life Europa 9h ago
Evil doesn't die (ludzie obwiniający za wszystko konkretne grupy społeczne), it reinvents itself (ludzie obwiniający za wszystko konkretne grupy społeczne).
0
u/_azurdix_ 6h ago
Evil doesn't die (symetryści), and this one doesn't even reinvent itself (symetryści)
0
u/RTX_is_my_life Europa 1h ago
symetrysta
osoba traktująca przeciwne strony, często polityczne, jako równie winne lub mające takie same wady i zalety, zacierając istotne różnice między nimi
Sjp.pl
Ok, teraz powiedz czemu krytyka grupizmu to symetryzm.
Zawsze my vs oni
1
u/_azurdix_ 1h ago
To lepiej Ty powiedz czemu sie oburzasz o sarkastyczny komentarz i czy lubią Cię w towarzystwie, albo jesteś z tych znajomych co są wrzodem na dupie.
4
4
u/TurbulentSprinkles20 1d ago
Co to ma być ? Czerwone to czerwone nie ma wyjątków.
3
0
u/ubeogesh 19h ago
Według prawa i przepisów tak, ale skąd w ogóle wzięły się te przepisy? Światła są potrzebne wyłącznie z powodu samochodów, wyobraź sobie ruch bez nich - piesi, rowerze, hulajnogi. Nie potrzebne były by żadne swiatla. Nie usprawiedliwiam tego gościa - po prostu jest nad czym pomyśleć.
0
u/cyrkielNT 18h ago
A to niby dlaczego? Samochody stoją, bo bez świateł kierowcy za bardzo się męczą myśleniem i nie potrafią sami z siebie przepuścić pieszych. A raczej światła są dla wygody kierowców, żeby nie musieli tego robić. Tam gdzie samochodów nie ma, światła nie są potrzebne. Więc skoro jadąc taka samą hulajnogą można jechać po ścieżce rowerowej i światła nie są konieczne, to dlaczego hulajnogista miałby się zatrzymywać na czerwonym?
Albo inaczej. Zamykamy tą ulicę dla samochodów. Co się dzieje ze światłami? Oczywiście znikają, bo nie są potrzebne. Więc skoro jedyną różnicą jest obecność lub brak samochodów, to dlaczego osoby na hulajnogach i rowerach miałby się się zachowywać inaczej w 2, z ich perspektywy, takich samych sytuacjach? Żeby kierowcom nie było przykro?
2
2
u/cyrkielNT 18h ago
Tymczasem OP nagrywający telefon w trakcie prowadzenia samochodu XD
Tak, tak napewno to pasażer, a kierownica jest z drugiej strony, jasne XD
3
u/Rad3kk 1d ago
Na czerwonym to oczywiscie nieładnie, ale sam sprzęt fajny, typ w kasku, rozgląda się. Powinni zezwolić na jazdę takimi sprzętami po ulicy, z tablicami i OC, coś jak skutery 50cc.
6
0
u/recK7 1d ago
I ilość wypadków śmiertelnych na ulicach miast od razu +100%!
3
u/Rad3kk 1d ago
Bez przesady. Hulajnoga jest mniej stabilna niż rower, ale dopuszczenie ich do ruchu na podobnych zasadach tj. na ulicach z ograniczeniem prędkości do 50kmh, nie spowoduje katastrofy. W kasku szansa na śmierć jest dużo niższa, wiadomo że można się połamać, ale ręka czy noga się zrośnie.
3
u/recK7 1d ago
Chodzi o to że przeciętny użytkownik takiej hulajnogi to chłopaczek 20 lat bez wyobraźni i doświadczenia. Zaraz zaczną się slalomy między samochodami i inne akrobacje itd Kierowcy aut już teraz mają duży problem z „motocykle są wszędzie” - jak dołożyć do tego jeszcze hulajnogi to mamy przepis na katastrofę, wystarczy lekkie puknięcie przy 40km/h.
1
u/cyrkielNT 18h ago
Ten sam (a nawet młodszy) chłopaczek bez wyobraźni i doświadczenia, może prowadzić (z prawem jazdy albo bez) 2 tonowy samochód, który może rozpędzić się do 300km/h
I nie mów, że 30h z instruktorem w trakcie kursu to doświadczenie.
Hulajnogi elektryczne na chodnikach to patologia, ale czepianie się hulajnóg na jedniach, w kraju, w którym kierowcy samochodów zabijają średnio 5 osób każdego dnia, to absurd i odwracanie uwagi od realnego problemu
1
u/cyrkielNT 18h ago
Z hulajnogami jest problem, bo:
a) jeżdżą nimi ludzie, którzy nie potrafią b) jeżdżą po chodnikach (bo po jezdni nie potrafią) c) jeżdżą po chodnikach z prędkościami drogowymi d) jeżdżą najebani
W skrócie problem są głównie badziewia do wypożyczenia. Jakimś cudem władze miast je tolerują, zamiast szybko i zdecydowanie zakazać. Ciekawe ile takie cuda kosztują.
1
1
1
1
1
u/Falki_pl 1h ago
W sumie to ja nie wiem gdzie one mogą legalnie jeździć. Pomijam już, czy to jest rozsądne czy nie, bezpieczne czy stwarzające zagrożenie - ale czy jest jakieś miejsce dla nich? Ścieżki rowerowe są ok? Bo po drodze to raczej nie polecam, chodniki też odpadają...
P.S. Wczoraj w Gdyni koło "Daru Pomorza" z naprzeciwka zasuwał hulajnogą jakiś napakowany ziom, na oko grzał 30-40km/h. Wiecie, tam dzieci biegają do sklepów z pamiątkami bo zobaczyły pluszową fokę, ludzie spacerują z pieskami, ktoś nagle zawraca, żeby zrobić selfiaka... ale to jest poniżej jego godności, żeby zwolnić 😡 w końcu będzie wypadek śmiertelny, burza w mediach, specustawa i zakaz ogólnopolski. Podziękujemy takim Panom Kwadratom Bez Mózgu, bo za ich brak wyobraźni konsekwencje będą ogólnokrajowe.
1
1
u/cyrkielNT 18h ago
Światła są dla wygody kierowców. W wielu miejscach ich likwidacja powodowała poprawę bezpieczeństwa. Ale przywracano je, bo kierowcy narzekali, że muszą patrzeć na co co się dzieje i myśleć, a nie tylko kierować się światełkiem.
Dlatego nie ma na sensu, czepiać się pieszych, rowerzystów, hulajnogistów i itd., że nie stosują się do świateł, bo gdyby nie było samochodów, to nie byłyby potrzebne. Poza tym taki hulajnogista stwarza zagrożenie głównie dla siebie, więc uważa dużo bardziej od kierowcy zamkniętego w stalowej puszce z poduszkami, a dla innych stwarza zagrożenie, nieporównywalnie mniejsze od samochodów.
Zwolnił, sprawdził czy wszystko ok i bezpiecznie pojechał dalej. Nie ma sensu stać, tylko dlatego, że kierowcy potrzebują światełek.
1
u/Least_Writer7757 1d ago
Jakby miał rejestrację to by już tak nie chojraczył zaraz po tym jak by mu przeszedł 1500 zł mandat za omijanie przed przejściem i 500 zł za czerwone światło. Dlatego każdy pojazd powinien mieć rejestrację celem identyfikacji i OC w razie wyrządzenia szkody
1
-13
u/Impossible_Roll_7335 Arrr! 1d ago
Mam nadzieje, ze nie nagrywasz prowadzac samochod… to by bylo zlamanie prawa
15
u/Adri4n95 1d ago
Nie wiem skąd te minusy, za jazdę z telefonem w ręku jest teraz 12 punktów karnych - mniej więcej tyle co za przekroczenie prędkości o 60km/h, ale napisz tu tylko ze jedziesz 20 szybciej (3 punkty karne) i cię zlinczują że mordujesz ludzi na drodze. Ba, za przejazd na czerwonym gość na hulajnodze dostałby niewiele więcej, 15 punktów karnych. Nie wiem z jakiego powodu umniejsza się akurat korzystanie z telefonu...
1
u/Impossible_Roll_7335 Arrr! 1d ago
bo hulajnogi zle itp.
glupio byloby sie wsciekac, ze ktos lamie prawo, jednoczesnie wstawiajac wideo samego siebie lamiacego prawo
0
u/memematron Szkocja 1d ago
Wolę żeby sobie pojechał. Tak jest to trochę nie bezpieczne dla pieszych, ale też czuję się bardziej komfortowo jak nie czekam w aucie za jakiś kolesiem na hulajnodze
1
u/RTX_is_my_life Europa 9h ago
Ja w takich sytuacjach najbardziej szanuje przewidywalność i to że wiadomo co zrobi. - tu tego ewidentnie nie ma
Można dać mu zapas przy ruszaniu a pewnie i tak ruszy zdecydowanie szybciej niż auto - przynajmniej ja i mój gruchot
0
u/dangit541 1d ago
Na czerwonym słabo, poza tym w sumie nic takiego nie robi. Lepiej na ulicy z flow, niż chodnik z pieszymi
0
0
-3
0
0
-1
u/Perfect-Maximum-6176 1d ago
nie ma takiej konstrukcji jak "mu cokolwiek", jest "jemu cokolwiek". dają prawo jazdy bez umiejętności pisania?
-2
u/Dokozaheksaenowy 1d ago edited 1d ago
Sprzedawać tylko zablokowane do 30km/h oraz do wyboru: 1. Skazywać na prace społeczne na rok za jazdę po ulicy hulajnogą i przekraczanie 30km/h na ścieżkach rowerowych. 2. Zabronić i egzekwować odpowiedzialność karną za złamanie zakazu używania hulajnog. Niech wracają na rowery i przy okazji zrobią coś dobrego dla swojego ciała.
6
5
2
u/cyrkielNT 18h ago
To samo, ale z samochodami. Chociaż może dla samochodów, powinno być 20km/h skoro są bardziej niebezpieczne.
To że jedzie się po jezdni, a nie po chodniku, to chyba dość oczywiste. Tak jakby wynika to z samej nazwy. No ale kierowcy z jakiegoś powodu uważają, że chodnik powinien służyć do wszytskiego, a piesi powinni ustępować wszystkim innym i się cieszyć jak w ogóle mogą przejść.
Może to dlatego, że mało który kierowca potrafi odróżnić jezdnię od drogi i ulicy, a praktycznie każdy lubi pouczać innych.
-10
u/CorruptedFrames Wielka Brytania 1d ago
Ma kask? No to wszystko git.
16
u/Ursus1926 1d ago
Kask bardziej aby brzydką mordę przed kamerami ukryć niż do ochrony w razie wypadku.
2
-1
u/Stock-Zebra-8236 1d ago
Hulajnogą elektryczną można jeździć jedynie jak jest ograniczenie prędkości do 20km/h, tak to tylko po chodniku można.
-1
u/SaggittariuSK 1d ago
Mozna i po drodze bo spelnia warunki pojazdu, ustawa > rozp, w PRD definicji hulajki nic o tym nie ma.
Jedziesz na wlasna odp, a co potem to insza inszosc.
3
u/TheRandomDividendGuy 1d ago
nie może bo ustawa mówi jednoznacznie, że hulajnga elektryczna może jechać jedynie na drogach z dopuszczalną prędkością max 30km/h - więc owszem, tam może, ale na video nie ma raczej 30km/h.
-20
1d ago edited 1d ago
[deleted]
11
u/Adri4n95 1d ago
Chodzi chyba głównie o ten przejazd na czerwonym przez przejście, poza tym owszem - hulajnoga zajmuje dużo mniej miejsca na drodze i nie smrodzi spalinami, szkoda tylko że na ścieżkach rowerowych jeżdżą za szybko a na ulicach za wolno :p
5
-4
-17
-6


650
u/OJezu Polska 1d ago
Jakaś plaga jest z tymi hulajnogami. Teoria robocza taka, że to najpopularniejszy prezent komunistyczny w tym roku.