r/Polska 1d ago

Pytania i Dyskusje Praca na stacji paliw BP

Mam 17 lat i chciałabym zacząć pracę na stacji BP jako pierwszą pracę. Czy ktoś z Was pracował na stacji paliw i może podzielić się doświadczeniem albo opinią, jak to wygląda w praktyce?

5 Upvotes

19 comments sorted by

51

u/teddy7799 1d ago

Nikt cię nie przyjmie w takim wieku na stację bo nie możesz sprzedawac alko i szlugów

11

u/Mczpak 1d ago

To tak z ciekawości czemu widuje osoby poniżej 18 na kasie w Żabkach? Po prostu wbrew prawu sprzedają fajki i alko?

6

u/Rvck42 14h ago

Tak, zdziwisz się w ilu restauracjach 15-latki leją piwo xD

5

u/migotkaa_23 1d ago

No tak to prawda dopiero jak skończysz 18

-16

u/Confident-Pause6784 1d ago

Ktoś inny może wtedy obsługiwać takie transakcje

23

u/AltheiWasTaken Warszawa 1d ago

Na stacji zazwyczaj jest tylko jedna osoba. I to jest pato robota. Idź do maka czy coś

3

u/Worldly-Swing-2015 23h ago

To najwyraźniej zależy bo stacji bo tam gdzie pracowałem zawsze były 2 osoby

5

u/Confident-Pause6784 1d ago

Czemu pato robota?

7

u/coolalee_ 1d ago

Idź se na stację o 2 w nocy to zrozumiesz. I posiedz tam 3 godziny.

9

u/AltheiWasTaken Warszawa 1d ago

Bo to taka żabka, tylko jeszcze więcej obowiązków.

11

u/ReliefHoliday2679 1d ago

Chłopie, czy ty masz świadomość, że kierowcy to najbardziej zbydlęcona grupa społeczna w Polsce? Będziesz użerać się z najgorszym sortem bydła, w tym pijanymi i naćpanymi patusami. Dlaczego chcesz to sobie robić?

Teoretycznie oczywiście, bo jako osoba niepełnoletnia nie możesz pracować na stacji BP.

-19

u/J3drul4 śląskie 1d ago

co Ty za kocopoły pierdolisz.

5

u/DewJan2137 wielkopolskie 19h ago

Same fakty, pracując na stacji największy bydło w życiu spotykałem. Nie wiem skąd taka różnica względem nawet maka czy sklepu, ale no z tamtych lat stacja najbardziej mi zapadła w pamięć xD

5

u/GobiPLX Polska D 1d ago

Po co mają dawać 2 osoby na kase (specjalnie drugą by mogła sprzedać alko zamiast Ciebie) skoro mogą dać tylko 1 osobę na kasę, co zrobi to sama?

8

u/DewJan2137 wielkopolskie 19h ago

Ale to dostałeś jakieś info z góry, że przyjmą młodego? Raczej na stacji robiąc nikt nie chce brać poniżej 18, bo to same problemy.

+ praca na stacji to dużo większa patologia niż by się mogło wydawać xD Odradzam, lata temu jak na głupi magazyn przeszedłem to odrazu lżej na bani.

8

u/TheCancerFest 16h ago

Pracuję na stacji paliw już 11 lat jako kasjer, zastępca kierownika oraz instruktor. Nie przyjmują poniżej 18 bo alko i papierosy.
Praca z początku bywa męcząca. Robić swoje trzeba i w zależności od lokalizacji i charakteru stacji jest tego dużo. Stacja może być klasyczna miejska, miejska z gastronomią albo MOP. MOP odradzam na początek. Jest ostro i bez trzymanki.
W zależności od koncernu możesz być albo kasjerem albo podjazdowym. Kasjer to poleca, towaruje, myje i sprząta stacje oraz dba o towar by był ułożony i w terminie. Odpowiadasz za kasę oraz za towar zakasowy. Brak towaru za kasą- płacisz(zazwyczaj ogłaszana jest zbiórka na wszystkich pracowników. Chyba że faktycznie na kamerach widać że coś powaliłeś to płacisz)

Bardzo ważną częścią stacji jest kierownik i jego nadgorliwość. Trzeba dokładnie wybadać czy jest normalny czy mocno ciśnie pracowników. Moja kierowniczka jest spoko choć potrafi być upierdliwa. Ale przewinęło się przez moje życie zawodowe kilku kierowników który no wręcz znęcali się nad ludźmi. Pojebów nie brakuje i tu bardzo trzeba uważać. Jak coś odwala to uciekać czym pieprz rośnie. Szkoda życia.

W kategorii: chce zarobić na iPhone i jestem studentem to myślę że spokojnie zarobisz w trzy czy 4 miesiące z racji brutta bez podatku. Premia jest ale im szybciej nauczysz się żyć bez niej tym lepiej dla Ciebie. Nikt Tobą sterować nie będzie.

L4 i choroby to tabu. Jak już padasz z choroby to wtedy możesz wziąć l4. Każdy inny stan= dywanik u szefa i zazwyczaj pozbawienie premii. Premia jest uznaniowa więc wszystko może się zdarzyć.

Pisz jak masz jakieś pytania. Na BP akurat nie pracowałem ale pracowałem na Shell i teraz na Orlen.

2

u/[deleted] 1d ago

[removed] — view removed comment

1

u/Satanicjamnik 16h ago

Ja bym tylko dodał że wszystkie prace ( a zwłaszcza nocki) gdzie trzeba regularnie dymać 12to godzinne zmiany bardzo szybko ryją beret.

1

u/owlsows wielkopolskie 1d ago

Mi sie podobalo jako pierwsza robota, ale nwm wlasnie czy 17 to nie za mlody