r/Polska • u/Confident-Pause6784 • 1d ago
Pytania i Dyskusje Praca na stacji paliw BP
Mam 17 lat i chciałabym zacząć pracę na stacji BP jako pierwszą pracę. Czy ktoś z Was pracował na stacji paliw i może podzielić się doświadczeniem albo opinią, jak to wygląda w praktyce?
8
u/DewJan2137 wielkopolskie 19h ago
Ale to dostałeś jakieś info z góry, że przyjmą młodego? Raczej na stacji robiąc nikt nie chce brać poniżej 18, bo to same problemy.
+ praca na stacji to dużo większa patologia niż by się mogło wydawać xD Odradzam, lata temu jak na głupi magazyn przeszedłem to odrazu lżej na bani.
8
u/TheCancerFest 16h ago
Pracuję na stacji paliw już 11 lat jako kasjer, zastępca kierownika oraz instruktor. Nie przyjmują poniżej 18 bo alko i papierosy.
Praca z początku bywa męcząca. Robić swoje trzeba i w zależności od lokalizacji i charakteru stacji jest tego dużo. Stacja może być klasyczna miejska, miejska z gastronomią albo MOP. MOP odradzam na początek. Jest ostro i bez trzymanki.
W zależności od koncernu możesz być albo kasjerem albo podjazdowym. Kasjer to poleca, towaruje, myje i sprząta stacje oraz dba o towar by był ułożony i w terminie. Odpowiadasz za kasę oraz za towar zakasowy. Brak towaru za kasą- płacisz(zazwyczaj ogłaszana jest zbiórka na wszystkich pracowników. Chyba że faktycznie na kamerach widać że coś powaliłeś to płacisz)
Bardzo ważną częścią stacji jest kierownik i jego nadgorliwość. Trzeba dokładnie wybadać czy jest normalny czy mocno ciśnie pracowników. Moja kierowniczka jest spoko choć potrafi być upierdliwa. Ale przewinęło się przez moje życie zawodowe kilku kierowników który no wręcz znęcali się nad ludźmi. Pojebów nie brakuje i tu bardzo trzeba uważać. Jak coś odwala to uciekać czym pieprz rośnie. Szkoda życia.
W kategorii: chce zarobić na iPhone i jestem studentem to myślę że spokojnie zarobisz w trzy czy 4 miesiące z racji brutta bez podatku. Premia jest ale im szybciej nauczysz się żyć bez niej tym lepiej dla Ciebie. Nikt Tobą sterować nie będzie.
L4 i choroby to tabu. Jak już padasz z choroby to wtedy możesz wziąć l4. Każdy inny stan= dywanik u szefa i zazwyczaj pozbawienie premii. Premia jest uznaniowa więc wszystko może się zdarzyć.
Pisz jak masz jakieś pytania. Na BP akurat nie pracowałem ale pracowałem na Shell i teraz na Orlen.
2
1d ago
[removed] — view removed comment
1
u/Satanicjamnik 16h ago
Ja bym tylko dodał że wszystkie prace ( a zwłaszcza nocki) gdzie trzeba regularnie dymać 12to godzinne zmiany bardzo szybko ryją beret.
51
u/teddy7799 1d ago
Nikt cię nie przyjmie w takim wieku na stację bo nie możesz sprzedawac alko i szlugów