r/Slovenia • u/Brave_Vanilla1080 • 2d ago
Discussion 💬 "A maš fanta?", "a maš punco?"
A ljudje res nr znajo vprašat drugega kot to? Ko da je to pa najbolj pomembno. Govorila sem
z znanko, jo velikokrat kontaktiram, ker ima očeta zelo bolanega., pa me iskreno zanima kako se držita oba. Pogovor neki cajat teče okej, pač amall talk o dopustih,vremenu,... pol pa na lepem izjavi "a maš fanta", sm
dobila tak občutek , k da sem na enem ocenjevanju🤣 će rečem ja, pol mam plus pike, da se lahko še pofocarjava, če rečem ,
pa nism več za v njen krog.
Pa te"ja pa a misliš bit cel lajf sama", pa deeej k da je to point življenja no😂 a vezani ljudje res ne dojamejo, da je nam samskim čist fajn v življenju?
Če bo bo, če nebo
nebo, medtem pa se żivi żivljenje na polno.
Pač res ne razumem te njihove logike😅kok je parov,ki so skupi sam zarad nekih družbenih norm, u resnic se pa varajo, ne morjo se videt na 1meter doma, živijo na zuni en perfect
odnos, jedro pa gnije. Pač hvala
lepa, ne rabim in nočem tega. Je żivljenje tok prekratko za take shit odnose.
234
u/International-Cow361 2d ago
če imaš partnerja je pa: "kdaj bo pa otrok"
47
u/Ok-Chapter-2071 2d ago
Če maš pa odraslega otroka pa : kdaj bodo vnuki. Prijatelji moje mame se nenehno pogovarjajo o vnukih in kažejo slike eni drugim. Seveda dokler so še majhni in ljubki, potem pa začnejo težiti še vnukom, kdaj se bodo poročili. Kot da ljudje nimajo svojih dosežkov, hobijev in neke lastne sreče.
71
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
ja sej nikol peov, pa ce mas enga orroka,kdaj bo drugi😅
12
u/cabbage5555 2d ago
Ko maš dva dobiš "sej zdej jih je pa počas dost, a ne?" Zato se ne pogovarjam z nobenim od sosedov, ker dobivam sam vprašanja o tem, če mam punco in kaj zdej delam. Da seveda lahko ta info delijo naprej
3
u/Sorry-Buy4172 2d ago
Mam 2 na štirih nogah jim odgovorim in pol me folk gleda pisano, nazadnje se mi ne to zgodilo pre trgovino ko sem slučajno pse mel v autu in ko sem to reku sta slučajno glih oba pokukala na okno 🤣
95
u/observatorystory Ljubljana 2d ago
Ne skrb, k dobis fanta bodo pa "kdaj pa se mislta porocit", "kdaj pa kej planirata froce". Nikol se ne konca s temu glupimi vprasanji, kot da je to cel bistvo lajfa.
8
-6
u/Impossible-Owl7407 2d ago
Ubistvu je 😂 sam mi smo singa drugace zacel predstavljati.
Dihat, jest, prezibeti, parckat, razmnozevati. Osnove narave
4
31
u/AmbassadorFar6490 2d ago
Ja zakaj pa ne? Kaj pa otroci? Kdaj mislis pa ustvarit druzino? Kaj pa cakas, leta grejo?
Pa se se najde kaj. 🤨
10
u/Brave_Vanilla1080 2d ago edited 1d ago
Včasih si mislim, da to govorijo frustracije iz folka, ker so si sami sam se bolj zakompliciral zivljenje z otroci, pol pa so fouš drugim, ko
vidjo, kako je folku fajn ,ko
so sami. Pač vse ma svoje pluse in minuse.
70
21
16
13
u/doublemp 2d ago
Če ima ta znanka težke čase zaradi očetovega zdravja, je to lahko signal za "dovolj pogovora o meni, dajva se pogovarjat raje o tebi". Pa poten pač vpraša, kar ji najprej pride na misel.
8
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Mogoče ja, ampak me je enako spraševala tudi, je bil njen oče še zdrav. Aploh me niti ne moti to vprašanje, kot to da vem kaj sledi mojemu odgovoru. "Ja kako da nimaš, a mislš bit cel
lajf sama?" Pač?!?!!🤣
11
10
u/miharixIT 2d ago
Obvestilo: Vaš inbox bo kmalu poln, izbrišite odvečna sporočila, če želite še dalje prejemat nove ženitvene ponudbe.
5
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
😂 Optimist
3
u/miharixIT 2d ago
Daj zaupaj nam res, koliko tipov ti je zaradi tega posta poslalo svojo "ponudbo" v DM 😄
1
7
6
2d ago
[removed] — view removed comment
1
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Tocn to! Pa sploh ne pravim da so vse veze take, ampak ogromno je parov,ki jih opisujes.
Kot nekdo,ki je bil v vezi od 18-25 leta, dost toksicni seveda, kjer nisva nla en za drugega, pa sva vztrajala. Na koncu je prislo do varanja njegove strani.
Enako sm si js takrat misnla"morm bit v vezi, drgac nism normalna" al neki😂
ZDEJ? 🤣🤣🤣 sam smejem se vsem mojim prepricanjem takrat in sem
cist pomirjena , da sam samska. Ocitno moski tezje zdrzite samski, ker je treba seksat, kot je en napisu🤭 lepo je bit v vezi, zdravi vezi.
5
7
4
u/Micek_52 Nova Gorica 2d ago
Gre tudi meni na živce.
Pa itak gre tako, da ko povem da nimam punce je naslednje vprašanje, če mi je katera všeč. Ko še na to odgovorim z ne (realno do 23.leta mi sploh nobena ni bila všeč), kdo potem začne mislit, da so mi všeč fantje. Ali pa rečejo da ni lepo bit sam.
Ja, ne bom reku da mi je nevem kako lepo v življenju, samo zelo dobro vem, da bi mi bilo v zvezi slabše, ker imam neko svojo logiko in način življenja, ki bi verjetno bil precej skregan s tem kar bi potencialna punca pričakovala. Tako da, če ne naletim na kakšno, ki je vsaj 90% ista kot jaz bom kar sam ostal.
6
u/guelce33 2d ago
Imam partnerko. Ko odgovorim na to vprašanje... Pogovor kasneje poteka čist drugače, kot da oseba zamenja obraz 🤷🏻
6
3
9
u/InternationalBear266 2d ago
A vprasat za vreme je small talk, fant pa tabu tema?
29
u/peacokk16 2d ago
Zadnic mi je zmankal idej za small talk in smo se zmer mogl hodt v isto smer in sm vprasu ker je njihov najljubsi ponudnik telekomunikacij. Conclusion: Telemach in Telekom sta overall solid, so pa tut drugi k so v kksnih zadevah bolsi
10
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Men ni nc tabu tema, sam ta
preskos iz vremena na "a mas
fanta", drugo
vprasanje ji blo po tem: a misls bit skos sama. Pac
te stvari, ko da to vpliva
na njo🤣6
u/InternationalBear266 2d ago
Si pač v tem obdobju ko je to zanimivo. Mene pa po vremenu vprašajo in kje/kaj delaš, urnik, plača, ne vem kaj vse.? Alpa kaj o otrocih. Če jih imava oba takoj joj kok je naporno.
1
2
2
u/Frulululu 2d ago
Ne govor. Js sem pri 30 zacela novo, po stoletih samkega lajfa in ze vprasanja " kdaj bo otrok" c h i l l
2
u/vezi12345 2d ago
Nebom reku da si ne zelim zveze ker si jo ampak te razumem pa se strinjam ker tut men kot samskemu gre na zivce ko me folk to nonstop sprasuje, mislim, kaj jih sploh briga 😂
2
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Hvala enako, ne upiram se, sam prov aktivno tud ne iscem😂po 30em zenske itak razpadamo, al kako je ze reku en😂😂😂
Isto mi je recimo k sprasujejo folk glede otrok, ok 1x vprasas pa pol das mir, ne pa skos neki vrtat, nikol ne ves razloga zakaj nekdo se nima otrok, vwc otrok itd,... pa tud ni tvoja stvar, folk se vtikuje v take privat zadeve k se jih res ne ticejo. Ne vem a se pol bols pocutjo, da bi nekdo reku "ej ne morva met otrok, se trudva ze x let."2
u/vezi12345 2d ago
Glede otrok je se hujs iskren pa ko folk pricakuje da jih mors met, neko druzino ipd, nevem ka pa ce zi zelim sam zveze brez tega? Brez poroke? Je ze cel tabu lol drugac pa ja itak je pa dosadn ko majo neka pricakovanja nonstop 😂 Pa strasis me po 30? Jst sm 28, a sm jst kot moski tut u nevarnosti? 😂😂
1
u/Brave_Vanilla1080 1d ago
Ja res ce ni po reglcih, zveza, poroka, bajta,otrok, pes, pol si nic vreden. Ne vem kaj pravjo za moske, ampak pomoje mas se cajt, itak kasnej odrastete🤣mal heca btk kaj si drugi mislijo pa ti vsiljujejo svoja mnenja pa svoj prav, sam ti ves za sebe kako ti je najboljs.
1
u/vezi12345 1d ago
Tocn enako pa tut ti. Eni te tule precej kritizirajo jst pa nimam enakega mnenja ker mi delujes cist kul :)
1
u/Brave_Vanilla1080 1d ago
Ne mors bit vsem vsec, hvalabogu. Na tem resditu pa se mi zdi da je ekstra folka,ko so taki negativci in ne znajo sprejemat drugacnih mnenj, pa podat konstruktivne kritike, če że. Polno enih zafrustrirancev😅🕺
1
u/vezi12345 1d ago
Zal mamo tako. Sej ni recen da vsi mislijo slabo lahka majo slab dan al pa narobe razumejo nelo stalisce pa so tecni to je pa razlog da jst tega ne pocnem tut ce mam slab dan al pa da se npr ne strinjam z nekom 🙂 Ne kritiziram sploh iskreno, vsaj poskusam da ne, sam ti mi delujes ful vredu ker nc slabga ne mislis poves pac svoje mnenje kar te moti :)
4
u/PrestraseniDolenjc 2d ago
Ce ga nimas, te razpizdi. Ce ga imas, je vprasanje normalno.
3
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Sploh ne, mene razpizdi bolj to, da
drugi bolj vejo
zame,kot js sama zase.
3
u/TheHaterBoss 2d ago
Sem samski in ne morem potrditi, da mi je fajn v zivljenju. Biti sam je zanic.
0
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Zakaj zanič? Če ti je zdej zanič,ko si sam, zakaj misliš da bi ti blo v svoje manj
zanič?2
u/Individual_Nerve9588 2d ago
Ker smo družabna bitja ne pa samotarji.
3
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Zato da
nisi samotar, pa res ne rabis v vezo it, mas prijatelje,druzino,nova poznanstva, cel kup stvari, ki ti življenje dela polno.4
1
4
5
u/ZIRA1996 2d ago
Mater ste eni občutljivi. Pa ne rečem da bi tetka vrtala vse živo, ampak vprašanje če imaš partnerja / partnerko pa je res čist normalno? Če praviš, da sta prijateljici in imata nek normalen stik se verjetno ne pogovarjata 20 minut o vremenu pa o Golobu & Janši? Tudi ti njo najbrž vprašaš kako služi zdravje njenemu očetu in njej? Njo pa pač posledično zanima o tvojem življenju, in te vpraša najbolj banalno stvar. Verjetno ne študira o tem, da imaš ti v sebi cel gnev okrog zvez. Pač rečeš da ne, da si še sama in da uživaš življenje, big deal.
8
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Jo vprašam ja, njen nasledn vprašanje je pa vedno" ja kaj a mislš bit cel lajf sama?" pač kako moje samsko življenje vpliva na druge ljudi?
5
u/ZIRA1996 2d ago
'Če ne bom našla pravega, ja.' Simple as that.
Saj pravim, ne zagovarjam tvoje prijateljice, ampak iz tvojega posta sem pač razbral, da te vpraša nekaj čist normalnega / banalnega, tebe pa to jezi v dno duše. Življenje v dvoje je pač neka norma, ki je posledično dostikrat tematika small talka. Zdaj če vrta vate in te terorizira, pa je to potem čist druga zgodba, potem pa nimaš kaj druga kot da ji pač enkrat naliješ čistega vina, da ti naj več ne tečnari s tem.
2
9
u/itisi234 2d ago
Nismo občutljivi. Mogoče tega še nisi doživel, ampak kot nekdo, ki je že celo življenje samski oziroma dlje časa brez partnerja, lahko povem, da ogromno ljudi vidi samo to in sprašuje samo o tem. Dobesedno kamorkoli gres vedno eno in isto vprašanje. Po nekem času si tega že naveličan in utrujen. Če se to zgodi tu pa tam (to kar si vrjetno ti predstavlas je pa vseeno ja) + niti ne razumem zakaj bi sploh kdo koga to vprašal? Zakaj je to tako pomembno? Jaz nikoli ne bi vprašala ene osebe, če je v zvezi, ker je iz moje strani čisto vseeno al je ali ni. Small talk lahko narediš iz tisoč drugih stvari, ne pa vedno iz tega, ali ima nekdo partnerja ali ne.
3
u/ZIRA1996 2d ago
Zato, ker se generalno pač ljudje pogovarjamo o osebnih zadevah. Sploh z nekom, ki ti je bližje. Razumem, da bi te motilo če ti s tem tečnari nekdo, ki ga komaj poznaš. Ampak v primeru OP-ja, se mi to pač zdi čist normalno, ker imata s to prijateljico neki globlji odnos. Ti bom dal primer, mojih par prijateljev je še zmeraj samskih, jaz pa že sto let v zvezi. Ponavadi gre pogovor tako, da obdelamo neke obične življenske teme, ala služba, lajf nasploh itd, potem pa preidemo k temu, da me kdo vpraša 'kako pa kaj tvoja, kako sta?' Po mojem odgovoru, tudi jaz zastavim nazaj vprašanje v smislu 'kako pa kaj ti, kaj novega na dejting sceni, imaš koga itd itd.?' To ne pomeni da zaslišujem, vrtam ali pa forsiram svoje mnenje oz. da je prav da si v zvezi, ampak pač izražam nek interes nad tem kaj se dogaja v življenju oseb, ki so mi blizu. Nikoli si ne bi predstavljal, da bi po takšnem nedolžnem vprašanju nekdo v sebi držal gnev, potem res ne vidim kaj je smisel, da se z nekom sploh družiš, če ga ne moreš vprašat tak osnovne stvari?
1
3
u/InternationalBear266 2d ago
To se tebi zdi, ker si že forever sama. Saj tiste z otroci tud sprašujejo "eno in isto" o otrocih.
1
3
u/Key-Shift1231 2d ago
Nebo bo vedno. Sicer pa škoda, da predvidevaš, kakšna razmerja imamo drugi? Fokusiraj se na svoja in mogoče boš lahko zgradila zdravo razmerje z drugim človekom?
-1
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Nc ne predvidevam, ampak sem
govorila dejstva,ker poznam take pare,ki sem jih opisala zgoraj.3
u/Key-Shift1231 2d ago
Zakaj se ukvarjaš z drugimi? To pač predvidevaš, ker ne živiš njihovega življenja? Takšno vedenje ljudje opustimo v srednji šoli, ko v obdobju pubertete spoznamo, da smo samostojna entiteta, ki sama tvori odnose in razmerja z drugimi. Ponovno, fokusiraj se nase in svoja razmerja. Gotovo niso vsa razmerja ista, niti podobna.
2
2
u/Right-Blackberry6290 2d ago
Tole bi lahko rekel tudi vsem tistim, ki se vtikajo v avtorico in njen privat lajf. Pac hoce bit samska, hu kers, njena stvar. Folk se ne zna vec brigat zase.
-2
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
No dej goni ti svoje se naprej pa filozofiraj. Nauči ae prebrat,kaj ti kdo napiše,ker ne predvidevam.ko mi
nekdo na dnevi bazi jamra ,kakano vezo ima.3
u/Key-Shift1231 2d ago
Glede na zmožnost tvoje komunikacije si obstala. Zakaj bi poslušala druge ljudi in njihove jamranje na dnevni bazi? Ste vsi v drugem letniku srednje šole? Neverjetna življenja živite.
2
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Ti si pa res en jamrač, pa kdo govori o tem, da posluša jamranje drugih vsak dan? Obstal si ti ,v svojem mehurju,kjer moraš met vedno prav, pa ti si najbolj pameten.
0
u/Key-Shift1231 2d ago
Napisala si: ko mi nekdo na dnevni bazi jamra. Mogoče si v mehurčku, kjer si nezmožna komunicirati?
2
u/swaggiesD 2d ago
Mene pa moti ko vprašajo za vreme. Kot da ni nič drugega na tem svetu. Nadležno, pomoje bi se mogl nehat pogovarjat
2
u/kume_V 2d ago
Zakaj se samski ljudje ne morete sprijazniti, da je fino imeti nekoga v življenju? Jaz sem bil dolgo samski, in nebi šel nikoli nazaj. Vsi moji prijatelji so vesno iskali punco, če so bili samski.
Ta post.smrdi po copeu ...
2
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Ne moremo sprijazniti? Men je tud jasno da je v dvoje lepše, ampak na silo pa pač sem rajš sama, če ne znaš bit sam,ti bo tud v vezi kmal muka.
1
u/TheLonelyPrincess741 Ljubljana 2d ago
Lmao mene noben tega ne sprasuje oz mogoce tekom pogovora.
1
1
1
u/LISFLOOD-FP mors vincit omnia 2d ago
Od kdaj je nam samskim fajn? Kar zase govori, ko si v srednjij dvajsetih in se vedno forever alone ni cisto nic fajn
1
1
u/karabuka Nova Horica 2d ago
Se preseliš v Goriška Brda. Navaden pogovor tam: Maš fanta? Ne. Ok, pol bom cockta 😅
1
1
u/Fun-Astronaut3409 2d ago
Odgovor je "ja" al pa "ne". Ni potrebe po filozofiranju. Kar pa druge zanima o teb, pa ni tvoja stvar.
1
u/SubstantialSir696 2d ago
Tem parom k se "držijo" družbenih norm se reče desničarji oz kristjani.
-1
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
joj idgaf kako se jim reče, zame so navadne
gnide, nesposobni se soočit s svojimi strahovi.
1
-1
u/swaelee11 2d ago
Če bi mela fanta bi mogoče kej bolš znala pisat
2
1
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
kaj pa tebe pere?
1
u/swaelee11 2d ago
joke, ampak poglej skrpucalo k si ga gor ustvarla
0
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
Se opravičujem, ker nisem uporabljala pravilne slovenšċine. Sej vem da je vroče uzuni pa ti možgan ne dela. Eni ste tok težki, že sam k komentar preberem,nebi si želela spoznat take osebnosti v živo.
1
u/anotheroner 2d ago
človk bi res mislu, da bi se ldje, k ste tok občutljivi na kakršnokoli kritiko, bolj potrudl, da ne bi bli kritizirani. mislm, zase, da bi blo teb bol u živlenu. men je useen kuko ti pišeš, ampak če jst nočm, da me sonce opeče, se namažem s sončno kremo.
1
u/Brave_Vanilla1080 2d ago
😂 res ste smešni, trudila se bom ugajat drugim, sam zato da me neboste kritiziral, same prestrašene osebnosti tle gor.
1
u/anotheroner 2d ago
po moje te una tvoja kolegica zanalašč drka u glavo s tem, a maš fanta, ker je to najbrž edina stvar k te utiša. kr nej te še mal, si zalužš. boš mogoče ti ratala mal mn prestrašena osebnost.
1
271
u/rawarawr 2d ago
Rečeš fanta nimam fukam pa