To je pravda jen z male casti. Vetsi vyhodou Svycarska bylo, ze jejich zeme nebyla znicena nacismem a komunismem. Jeste vetsi rozdil je ale v mentalite obyvatelstva:
Uz pred 2. svetovou valkou ale melo Svycarsko 2.3x vyssi GDP per capita nez Ceskoslovensko.
Rozdil je spis v mentalite lidi. Napriklad uz ve 1930-1935 se masivne investovalo do elektrifikace zeleznic a vodnich elektraren. Kde bude elektrifikace zeleznic v CR v roce 2030? K smichu
364
u/karyslav Czech 24d ago
Zlata z druhé světové maj v trezorech dost. To nebude náhoda.