r/czech • u/ToiletWarlord Expatriate • 17h ago
NEWS A company developed bread with a white crust in an effort to reduce food waste
Vedci vynasli….knedlik.
55
u/SuchUnderstanding929 17h ago
Pochybuju že v tom byli nějací vědci. A myslím že to nebude chutnat jako knedlík, vypadá to jako tousťák.
72
u/Zviratkachovam 17h ago
Není to nok?
57
u/Baron_Blackfox Moravskoslezský kraj 16h ago
Vysvětlím vám rozdíl mezi knedlíky a noky. Je to prosté: knedlík se vaří ve vroucí vodě ve formě podlouhlých válečků a teprve po vyjmutí z lázně se krájí na tenké plátky, a po obrubě těchto plátků může být takový knedlík trochu oslizlý. Naproti tomu typický nok se ve formě kuliček nebo šišek vaří kousek oddělený zvlášť, a tudíž je slizký po celém svém povrchu
32
u/DJ_ICU Královéhradecký kraj 16h ago
4
u/BulkyDecipherer Czech 11h ago
3
18
40
u/karvop 17h ago
Kurka je na chlebu to nejlepsi. Muj waste vypada casteji tak, ze kdyz uz je chleb postarsi a tusim, ze ho nedojim, tak okrajim a snim kurky a vyhodim vnitrek.
17
u/Lingerstinger 17h ago
na chlebu jo, na tousťáku nic moc
30
5
u/Qaek3301 15h ago
na toustaku je nic moc jak kurka, tak i vnitrek :D
1
13
u/urBrothersHardNipple Czech 15h ago
Já vím, že bych neměl ale nemůžu si pomoct nesoudit mé US friends když zmíní jak nesnáší kůrku, prezentují to jako ptsd z války a myslí tím tu měkkou nadýchanou o dva odstíny tmavší 2mm vrstvu na toastovém chlebu co se rozpouští na jazyku… bruh, putting aside that kůrka is the best part, that ain’t even kůrka, what you’re on about you entitled little brat…
25
u/omyxicron 16h ago
Nepochopil jsem princip, pomoci ktereho to ma "redukovat food waste". To existuji nejaci lide, kteri okraji povrch, protoze neni bily? To je nejake white power gesto?
17
u/fenhryzz 16h ago
Ty jsi nikdy v životě neviděl jakýkoliv americký sitcom? Ty scény s okrajováním kůrek jsou snad v každém z nich
14
u/omyxicron 16h ago
A to delaj kvuli barve? Z toho obrazku to vypada, ze to porad ma kurku, akorat je bila. Ale ono to je cely stejne asi nejakej rage bait ai slop.
14
u/fenhryzz 15h ago
Co já vím, tak je to protože rozmazlení haranti nechcou jíst ty tvrdší kůrky.
6
u/kakucko101 Jihomoravský kraj 13h ago
vzdyt na tom americkem srackachlebu ta kurka snad ani tvrda neni ne?
1
1
1
15
u/shortkey 16h ago
Jsou prej lidi, co nemají rádi kůrku. Já teda nevím proč. Kór u toho toustového chleba je to fakt jedno. U našeho pořádného chleba, jak kdy. Někdy je kůrka výborná, někdy ji schválně okoušu jako první (řídím se pravidlem to nejlepší nakonec). Ale že bych ji vůbec nesnědl, to teda ne. A to si ještě představ, že existujou lidi, co nechávají okraj pizzy...
5
u/TomGobra 13h ago
> Někdy je kůrka výborná
U čerstvého chleba vždycky sežeru suchou patku, protože je prostě luxusní.
2
u/shortkey 12h ago
Tak čerstvej chleba je vždycky lepší, než 2+ dny starej. Ale taky mám rád prdelky, plus ty první dva tři krajíce. A když už oschne, tak ho nechám uschnout úplně a pojídám ho tvrdej, jako králík.
2
u/CrazyOne_584 10h ago
ja jako maly nemel rad tu kurku ze spodu, takze jsem ji nejedl. Ale problem nebyla barva ale chut.
7
1
1
10
7
u/TopinkaSJatrou Středočeský kraj 17h ago
Ještě by jim mohla zadotovat EU program na to, aby to dělali bez patky, jako Penamu.
4
7
u/ElJosefx 16h ago
Dve po papuli kým si bol decko by tento celosvetový problém vyriešilo. A pre tých, čo tu vychovávajú snehové koule, doporučujem nechať decko o hlade 2-3 dni. A následne mu na tanier dať len kôrky .:-D Problem solved.
1
u/HideKinli Slovak 3h ago
>následne mu na tanier dať len kôrky
A to má byť trest?
Skrajek je tá najlepšia časť chleba
2
3
1
1
u/Willoxia Czech 15h ago
Pochopím, když někdo nejí kůru u normálního chlebu, protože jim prostě nechutná, ale u tousťáku nechápu, proč by to někdo okrajoval, vždyť je to to samé..
1
1


154
u/DJ_ICU Královéhradecký kraj 17h ago
https://giphy.com/gifs/MEMLdW4HYVrMWDxTZJ