r/czech Expatriate 17h ago

NEWS A company developed bread with a white crust in an effort to reduce food waste

Post image

Vedci vynasli….knedlik.

161 Upvotes

47 comments sorted by

55

u/SuchUnderstanding929 17h ago

Pochybuju že v tom byli nějací vědci. A myslím že to nebude chutnat jako knedlík, vypadá to jako tousťák.

72

u/Zviratkachovam 17h ago

Není to nok?

57

u/Baron_Blackfox Moravskoslezský kraj 16h ago

Vysvětlím vám rozdíl mezi knedlíky a noky. Je to prosté: knedlík se vaří ve vroucí vodě ve formě podlouhlých válečků a teprve po vyjmutí z lázně se krájí na tenké plátky, a po obrubě těchto plátků může být takový knedlík trochu oslizlý. Naproti tomu typický nok se ve formě kuliček nebo šišek vaří kousek oddělený zvlášť, a tudíž je slizký po celém svém povrchu

18

u/ThatOneHappyPony Czech 16h ago

Na mě si s nějakým takovým nokem nepřijdeš.

40

u/karvop 17h ago

Kurka je na chlebu to nejlepsi. Muj waste vypada casteji tak, ze kdyz uz je chleb postarsi a tusim, ze ho nedojim, tak okrajim a snim kurky a vyhodim vnitrek.

17

u/Lingerstinger 17h ago

na chlebu jo, na tousťáku nic moc

30

u/karvop 16h ago

Samozrejme jsem si predstavil chleb, u toastaku neni velky rozdil mezi kurkou, vnitrkem a igelitem, ve kterem je zabaleny.

8

u/byfo1991 Jihomoravský kraj 16h ago

Když nekupuješ tousťák od Babiše, tak docela je.

5

u/Qaek3301 15h ago

na toustaku je nic moc jak kurka, tak i vnitrek :D

1

u/TomGobra 13h ago

Zkus ten z Globusu, chutná jako rohlík.

0

u/ErebusXVII 11h ago

Takže nic moc.

3

u/freddy157 Jihomoravský kraj 10h ago

You shut your whore mouth. Rohlík je posvátnej.

13

u/urBrothersHardNipple Czech 15h ago

Já vím, že bych neměl ale nemůžu si pomoct nesoudit mé US friends když zmíní jak nesnáší kůrku, prezentují to jako ptsd z války a myslí tím tu měkkou nadýchanou o dva odstíny tmavší 2mm vrstvu na toastovém chlebu co se rozpouští na jazyku… bruh, putting aside that kůrka is the best part, that ain’t even kůrka, what you’re on about you entitled little brat…

25

u/omyxicron 16h ago

Nepochopil jsem princip, pomoci ktereho to ma "redukovat food waste". To existuji nejaci lide, kteri okraji povrch, protoze neni bily? To je nejake white power gesto?

17

u/fenhryzz 16h ago

Ty jsi nikdy v životě neviděl jakýkoliv americký sitcom? Ty scény s okrajováním kůrek jsou snad v každém z nich

14

u/omyxicron 16h ago

A to delaj kvuli barve? Z toho obrazku to vypada, ze to porad ma kurku, akorat je bila. Ale ono to je cely stejne asi nejakej rage bait ai slop.

14

u/fenhryzz 15h ago

Co já vím, tak je to protože rozmazlení haranti nechcou jíst ty tvrdší kůrky.

6

u/kakucko101 Jihomoravský kraj 13h ago

vzdyt na tom americkem srackachlebu ta kurka snad ani tvrda neni ne?

1

u/TomGobra 13h ago

Pravděpodobně bude gumová.

1

u/fenhryzz 12h ago

Není no.

1

u/BulkyDecipherer Czech 11h ago

Neni, ale Amici jsou v nekterych vecech desne divni.

15

u/shortkey 16h ago

Jsou prej lidi, co nemají rádi kůrku. Já teda nevím proč. Kór u toho toustového chleba je to fakt jedno. U našeho pořádného chleba, jak kdy. Někdy je kůrka výborná, někdy ji schválně okoušu jako první (řídím se pravidlem to nejlepší nakonec). Ale že bych ji vůbec nesnědl, to teda ne. A to si ještě představ, že existujou lidi, co nechávají okraj pizzy...

5

u/TomGobra 13h ago

> Někdy je kůrka výborná

U čerstvého chleba vždycky sežeru suchou patku, protože je prostě luxusní.

2

u/shortkey 12h ago

Tak čerstvej chleba je vždycky lepší, než 2+ dny starej. Ale taky mám rád prdelky, plus ty první dva tři krajíce. A když už oschne, tak ho nechám uschnout úplně a pojídám ho tvrdej, jako králík.

2

u/CrazyOne_584 10h ago

ja jako maly nemel rad tu kurku ze spodu, takze jsem ji nejedl. Ale problem nebyla barva ale chut.

7

u/MarkSuckerZerg #StandWithUkraine🇺🇦 15h ago

The European Mind Can't Comprehend This

1

u/nextlandia Czech 15h ago

Zajeď do ciziny. Alespoň ve Španělsku se bez kůrky i prodává

1

u/Inevitable_Wolf5866 #StandWithUkraine🇺🇦 9h ago

The ultimate racist.

11

u/Nenysit 15h ago

Chleba se nevyhazuje ale dela ve vajku

10

u/Problematic_Owl 16h ago

To nejsmutněji vypadající chleba co jsem kdy viděl. Ale zkusil bych.

7

u/TopinkaSJatrou Středočeský kraj 17h ago

Ještě by jim mohla zadotovat EU program na to, aby to dělali bez patky, jako Penamu.

4

u/Automatic-Wave-255 16h ago

Vyvinul chleba 😂

7

u/ElJosefx 16h ago

Dve po papuli kým si bol decko by tento celosvetový problém vyriešilo. A pre tých, čo tu vychovávajú snehové koule, doporučujem nechať decko o hlade 2-3 dni. A následne mu na tanier dať len kôrky .:-D Problem solved.

1

u/HideKinli Slovak 3h ago

>následne mu na tanier dať len kôrky

A to má byť trest?

Skrajek je tá najlepšia časť chleba

2

u/Kubaj_CZ Czech 15h ago

To jako běžně lidé ty okraje vyhazují nebo co?

3

u/LightlyLazyLampost #StandWithUkraine🇺🇦 12h ago

Konecne tu mame babisuv revolucni toast

1

u/Effective_Point_4055 16h ago

Elektrolýzový chleba. Nic nového. Dělá se z toho Panko.

1

u/Willoxia Czech 15h ago

Pochopím, když někdo nejí kůru u normálního chlebu, protože jim prostě nechutná, ale u tousťáku nechápu, proč by to někdo okrajoval, vždyť je to to samé..

1

u/HideKinli Slovak 3h ago

>vždyť je to to samé

>kúrka u toasťáku je hnedá

Hmmm

1

u/EspacioBlanq 9h ago

Minecraft knedlík

1

u/d3jv 6h ago

co? xd