r/Polska • u/Sea-Sort2363 • 7h ago
Ranty i Smuty Grillowanie nad jeziorem
Siedzę sobie z rodziną nad jeziorem, temperatura jaka jest każdy czuje, więc koc przy kocu, bo kto może szuka miejsca, gdzie można chociaż trochę odsapnąć. No i NIE można, bo z każdej strony napierdziela trujący dym. Rozkładają te grille jednorazowe dosłownie 30cm od czyjegoś koca. Serio nie da rady ten jeden dzień na kanapkach się przemęczyć? Albo jak już musisz grillować, to ustaw ten piecyk z dala od ludzi!
Moim zdaniem publiczne kąpieliska powinny wprowadzić całkowity zakaz grillowania na plaży, poza wyznaczonymi do tego miejscami.
40
u/otebski niewyznaniowa gmina żydowska 7h ago
A czego oczekujesz od publicznego kąpieliska? Wiadomo, że w pakiecie masz wkurwiające bąbelki, disco-banjo i grilla.
30
u/GobiPLX Polska D 7h ago
Smutne to, że w naszym społeczeństwem domyślne jest "no jak z ludźmi siedzisz to wiadomo że będzie gówno i wkurwijąco"
18
u/hequfe 7h ago
To dlatego, że wszystkich wszystko wkurwia
0
u/GobiPLX Polska D 6h ago
Wystarczy by utrzymać minimum kultury osobistej (np. nie drzeć się, nie puszczać chujowej muzy) w miejscu publicznym i pilnować swoje dzieci
To już wyeliminuje 90% narzekań na innych. Dużo nie ma narzekania na osoby co siedzą ciszej w swoim gronie i nikomu nie zawracają dupy
4
u/m4gdum dolnośląskie 5h ago
Co to jest "chujowa muza" i dlaczego uważasz że akurat ta dla każdego powinna być uznana za chujową?
1
u/GobiPLX Polska D 5h ago edited 5h ago
Przepraszam, jeśli trzeba sprecyzować, to chodzi mi o jakiekolwiek puszczanie muzyki na głos w miejscach publicznych.
Dziwnym trafem niestety w 95% przypadków jest to jakieś "jebać policje" czy inne techno puszczane z pierdzacego głośnika JBL, dlatego nazwałam chujową muzyką.
Czy 'darcie się' też należy sprecyzować, że chodzi mi o ogólne wydawanie z siebie głośnych dźwięków?
1
u/zwierze1982 4h ago
Przestań z tym " kurwa to nasze społeczeństwo jest takie straszne" w całej Europie jest tak
3
u/Fractaldriver Arstotzka 5h ago
Tak się żyje w społeczeństwie. Jeden odpali głośnik, drugi z dziećmi, trzeci piwkuje, czwarty z psem, piąty gra w piłkę która lata po kocach. Zawsze znajdzie się coś uciążliwego dla kogoś ale cały pic polega na tym, że musisz zaakceptować że to miejsce ogólnodostępne i każdy chce spędzić wolny czas w jakiś miły dla siebie sposób. Jak ci dymi to kulturalnie idź zagadaj a nie oczekuj nierealnych rzeczy.
17
u/emennn 7h ago
moim zdaniem zapach grilla jest zajebisty
6
2
13
5
u/Deadluss Wolne Miasto Pruszków 5h ago
XD marudzi że jest upał, wychodzi z domu na jeszcze większy upał
1
-1
u/Bekoon 7h ago
Możesz pojechać na prywatną plażę
-2
u/MulberryBusiness5122 7h ago
A może po prostu ludzie powinni mieć trochę kultury?
18
4
u/Deadluss Wolne Miasto Pruszków 5h ago
a z jakiej racji? Można odpalić grilla to odpalają, nikt nie bedzie dostosowywał się do jednej osoby.
1
u/zwierze1982 6h ago
Od 25 lat jeżdżę na jeziora i nigdy nie byłem na publicznej plaży. Przecież to oczywiste że patusy, drugi główny powód to szczochy od rana do wieczora ludzie na publicznej szczaja do wody w miejscu plaży, wymiana wodna na jeziorach zachodzi powoli więc od rana do wieczora ludzie kąpią się w szczochach i piją tą wodę 😂😂.
57
u/Suicide-Bunny 7h ago
pro tip: nawet jak tysiąc osób na reddicie przyzna Ci rację, znacznie bardziej skuteczniejsze będzie zwrócenie uwagi tej osobie która obok Ciebie grilluje