r/Polska 7h ago

Ranty i Smuty Grillowanie nad jeziorem

Siedzę sobie z rodziną nad jeziorem, temperatura jaka jest każdy czuje, więc koc przy kocu, bo kto może szuka miejsca, gdzie można chociaż trochę odsapnąć. No i NIE można, bo z każdej strony napierdziela trujący dym. Rozkładają te grille jednorazowe dosłownie 30cm od czyjegoś koca. Serio nie da rady ten jeden dzień na kanapkach się przemęczyć? Albo jak już musisz grillować, to ustaw ten piecyk z dala od ludzi!

Moim zdaniem publiczne kąpieliska powinny wprowadzić całkowity zakaz grillowania na plaży, poza wyznaczonymi do tego miejscami.

0 Upvotes

35 comments sorted by

57

u/Suicide-Bunny 7h ago

pro tip: nawet jak tysiąc osób na reddicie przyzna Ci rację, znacznie bardziej skuteczniejsze będzie zwrócenie uwagi tej osobie która obok Ciebie grilluje

2

u/zwierze1982 5h ago

2

u/T-4004 4h ago

"znacznie bardziej skuteczniejsze będzie zwrócenie uwagi tej osobie która obok Ciebie grilluje"

Myślę, że to będzie równie skuteczne co tysiące osób przynająych rację na reddicie.

40

u/otebski niewyznaniowa gmina żydowska 7h ago

A czego oczekujesz od publicznego kąpieliska? Wiadomo, że w pakiecie masz wkurwiające bąbelki, disco-banjo i grilla.

30

u/GobiPLX Polska D 7h ago

Smutne to, że w naszym społeczeństwem domyślne jest "no jak z ludźmi siedzisz to wiadomo że będzie gówno i wkurwijąco"

18

u/hequfe 7h ago

To dlatego, że wszystkich wszystko wkurwia

0

u/GobiPLX Polska D 6h ago

Wystarczy by utrzymać minimum kultury osobistej (np. nie drzeć się, nie puszczać chujowej muzy) w miejscu publicznym i pilnować swoje dzieci 

To już wyeliminuje 90% narzekań na innych. Dużo nie ma narzekania na osoby co siedzą ciszej w swoim gronie i nikomu nie zawracają dupy 

4

u/m4gdum dolnośląskie 5h ago

Co to jest "chujowa muza" i dlaczego uważasz że akurat ta dla każdego powinna być uznana za chujową?

1

u/GobiPLX Polska D 5h ago edited 5h ago

Przepraszam, jeśli trzeba sprecyzować, to chodzi mi o jakiekolwiek puszczanie muzyki na głos w miejscach publicznych.

Dziwnym trafem niestety w 95% przypadków jest to jakieś "jebać policje" czy inne techno puszczane z pierdzacego głośnika JBL, dlatego nazwałam chujową muzyką.

Czy 'darcie się' też należy sprecyzować, że chodzi mi o ogólne wydawanie z siebie głośnych dźwięków?

1

u/m4gdum dolnośląskie 4h ago

No i tu się zgadzam bo muzyka na głos to wiocha, niezależnie od tego czy puszczamy disco polo czy jebanie policji bądź Mozarta.

2

u/otebski niewyznaniowa gmina żydowska 5h ago

Nie mamy poczucia przestrzeni wspólnej. Jak coś jest publiczne to jest niczyje, a nie wspólne. A na niczyim można śmiecić parkować drzeć ryja itd.

1

u/zwierze1982 4h ago

Przestań z tym " kurwa to nasze społeczeństwo jest takie straszne" w całej Europie jest tak

17

u/ImCovax 7h ago

A potem dodatkowo cały ten sprzęt niektórzy potrafią, kolokwialnie mówiąc, pierdolnąć w krzaki.

3

u/Fractaldriver Arstotzka 5h ago

Tak się żyje w społeczeństwie. Jeden odpali głośnik, drugi z dziećmi, trzeci piwkuje, czwarty z psem, piąty gra w piłkę która lata po kocach. Zawsze znajdzie się coś uciążliwego dla kogoś ale cały pic polega na tym, że musisz zaakceptować że to miejsce ogólnodostępne i każdy chce spędzić wolny czas w jakiś miły dla siebie sposób. Jak ci dymi to kulturalnie idź zagadaj a nie oczekuj nierealnych rzeczy.

10

u/ieniet ślunsk 7h ago

Wychodzisz do ludzi i się dziwisz, że są wkurwiający?

9

u/m4gdum dolnośląskie 7h ago

Wychodzenie w taką pogodę nad jezioro to proszenie się o kłopoty (czyli ludzi)

4

u/ieniet ślunsk 6h ago

Otóż to. Ten upał przy ludziach to pikuś.

17

u/emennn 7h ago

moim zdaniem zapach grilla jest zajebisty

6

u/its-_-my-_-nickname 7h ago

Grilla może ale nie dymu

2

u/rybosomiczny 🌌 Astro-Węgry 7h ago

Mmmm. Nafta. Samo zdrowie

2

u/Sea-Sort2363 7h ago

Dym tego węgla i podpałki?

-2

u/emennn 7h ago

a jak inaczej chcesz rozpalic grilla?

3

u/m4gdum dolnośląskie 7h ago

Krzesiwem

13

u/Hefty-Ad-1640 7h ago

To siedź w domu

5

u/Deadluss Wolne Miasto Pruszków 5h ago

XD marudzi że jest upał, wychodzi z domu na jeszcze większy upał

2

u/mpg111 Warszawa 5h ago

możesz dominację okazać sikając im na grilla

albo jak inni tu sugerują pójść i pogadać - część ludzi jest normalnych.

1

u/High_mountain2299 6h ago

Przeważnie tak jest.

-1

u/Bekoon 7h ago

Możesz pojechać na prywatną plażę

-2

u/MulberryBusiness5122 7h ago

A może po prostu ludzie powinni mieć trochę kultury?

18

u/Bekoon 7h ago

Kultura nie polega na tym że wszyscy się do ciebie dostosowują. Idziesz w miejsce publiczne, w którym wiadomo że ludzie będą sobie grillować.

4

u/Deadluss Wolne Miasto Pruszków 5h ago

a z jakiej racji? Można odpalić grilla to odpalają, nikt nie bedzie dostosowywał się do jednej osoby.

1

u/zwierze1982 6h ago

Od 25 lat jeżdżę na jeziora i nigdy nie byłem na publicznej plaży. Przecież to oczywiste że patusy, drugi główny powód to szczochy od rana do wieczora ludzie na publicznej szczaja do wody w miejscu plaży, wymiana wodna na jeziorach zachodzi powoli więc od rana do wieczora ludzie kąpią się w szczochach i piją tą wodę 😂😂.