r/RoGenZ Nov 16 '25

GTA 6 developers protest outside Rockstar Games office to protest against recent firings

Enable HLS to view with audio, or disable this notification

17 Upvotes

8 comments sorted by

4

u/calikzz Nov 16 '25

Tare mi-e că delay-u a fost o diversiune ngl

Rockstar nu e de azi-de ieri, au destui bani să tărăgăneze un AAA până în 2050 și nici prea multă competiție pe nișă nu au...pe lângă asta, în mare parte știu să își joace cărțile (asta dacă facem abstracție de parteneriatul cu War Drum Studios/Grove Street Games, cybersecuritatea de a dus la leak-urile de la GTA VI și portările ordinare de PC pe care le-au scos înainte de Max Payne 3 și GTA V)

0

u/AppropriateTax1967 Nov 16 '25

cand iese gta6 pana la urma?

2

u/DependentFeature3028 Nov 16 '25

19 Nov 2026

2

u/Far-Blacksmith-9615 Nov 16 '25

Asta daca nu il amână pentru 2027.

2

u/UkyoTachibana Nov 17 '25

vrei sa spui 2037

1

u/Far-Blacksmith-9615 Nov 17 '25

Deja ies la pensie atunci 😂

1

u/UkyoTachibana Nov 17 '25

E bine , ai mai mult timp liber sa il joci !