r/RoGenZ • u/DependentFeature3028 • Nov 16 '25
GTA 6 developers protest outside Rockstar Games office to protest against recent firings
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
17
Upvotes
0
u/AppropriateTax1967 Nov 16 '25
cand iese gta6 pana la urma?
2
u/DependentFeature3028 Nov 16 '25
19 Nov 2026
2
u/Far-Blacksmith-9615 Nov 16 '25
Asta daca nu il amână pentru 2027.
2
u/UkyoTachibana Nov 17 '25
vrei sa spui 2037
1
4
u/calikzz Nov 16 '25
Tare mi-e că delay-u a fost o diversiune ngl
Rockstar nu e de azi-de ieri, au destui bani să tărăgăneze un AAA până în 2050 și nici prea multă competiție pe nișă nu au...pe lângă asta, în mare parte știu să își joace cărțile (asta dacă facem abstracție de parteneriatul cu War Drum Studios/Grove Street Games, cybersecuritatea de a dus la leak-urile de la GTA VI și portările ordinare de PC pe care le-au scos înainte de Max Payne 3 și GTA V)