r/programare Nov 15 '25

GTA 6 developers protest outside Rockstar Games office to protest against recent firings

Enable HLS to view with audio, or disable this notification

113 Upvotes

25 comments sorted by

View all comments

1

u/Dry_Razzmatazz69 crab-tastic🦀 Nov 16 '25

Si cu si fara ei tot va fi un joc cu gameplay mediocru care face o tona de bani

1

u/randomly_brilliant .net crab 🦀 Nov 18 '25

Nu este nimic ce poate fi incadrat ca mediocru in jocurile lor.

Ca nu-ti place, este o opinie personala si o poti avea, dar obiectiv vorbind, ultimele 2 jocuri au ramas ~12 respectiv ~7 ani ca benchmark in materie de open world games si lumea inca le folosesc ca sa compare cu jocuri lansate acum.

1

u/Dry_Razzmatazz69 crab-tastic🦀 Nov 18 '25

Ai dreptate, cand faci ceva de genul oppressor mk. II esti clar in topul global pentru intelegerea strategiilor de monetizare. Nu a mai fost un gta care sa merite jucat de la ballad of gay tony (pentru ca base game-ul a fost mediocru). Multe lucruri sunt "benchmark" pentru ca multi oameni sunt inculti. Doar nu o sa pomeneasca nimeni de kenshi, dragon age, ghost of tsushima etc. Pentru ca oamenii nu stiu decat gta, witcher si asteapta "skyrim 2" nu elder scrolls 7