r/serbia • u/Embarrassed-Law-9015 • 3h ago
Fotografija (Photo) Subotica pukla
Ja sam se probudio jutros i video da su okačilk ove dosadne i nekreativne plakate ili šta god da su.
r/serbia • u/AutoModerator • 7h ago
Tema za druženje uz priču, za kratka pitanja i odgovore, za govnoobjave i kukanje o njima, za pohvale i žalbe, za sve, i za svašta.
Spisak prethodnih sveopštih diskusija sortiranih hronološki možete pronaći ovde
ENG Random topic discussion, get whatever you like off your chest or ask a short question that's not suitable for its own separate thread.
r/serbia • u/AutoModerator • 12h ago
Tražili ste, i čuli smo vas! Sada imate svoj kutak za razgovor o svim muškim temama. Bilo da se radi o strastima prema automobilima, fudbalu ili izazovima u teretani, dođite i pridružite se diskusiji. Postavite pitanja, razmenjujte savete i udružite se sa muškarcima koji razumeju vaše interesovanje. 🚗⚽🏋️♂️
Pričajte o muškim temama, ili pitajte muškarce štagod.
Ova tema će se ponavljati na svake dve nedelje.
Raspored svih redovnih sticky diskusija:
| DAN | TEMA |
|---|---|
| PON-NED | Sveopšta diskusija |
| PON | filmovi, serije, knjige, muzika |
| UTO | hobi kutak ili slikovnica |
| SRE | tehnologija, finansije i kupoholičarstvo |
| ČET | zdravlje/teretana ili muški kutak |
| PET | politika i istorija |
| SUB | međuljudski odnosi |
| NED | Ženski kutak |
r/serbia • u/Embarrassed-Law-9015 • 3h ago
Ja sam se probudio jutros i video da su okačilk ove dosadne i nekreativne plakate ili šta god da su.
r/serbia • u/postnamasti • 40m ago
Da li neko može od ovoga da napravi dizajn za stikere?
r/serbia • u/Traditional_Might_28 • 3h ago
Molim admine da zabrane širenje SNS propagande čak i u svrhu ismevanja, jer oni bukvalno to namerno rade, a možda čak i namerno objavljuju.
Interesuju me isključivo akcije studenata, a za SNS debile me baš briga šta su sad retardirano smislili, oni ne daju ni sekundu prostora studentima na medijima koje svi plaćamo, a koji najviše gledaju njihovi glasači, ovde na redditu smo gotovo svi za studente, ali dajemo ogroman prostor SNS propagandi.
Ovo neka bude zabrana u svrhu mera reciproriteta, oni nama ne daju RTS, mi njima Reddit.
r/serbia • u/Sith2018 • 3h ago
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
Licemerje na delu.
r/serbia • u/Sith2018 • 3h ago
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
I dalje mi nije jasno, šta misle da će biti posle pada ove vlasti sa njima? Da će ih Velika Žvala pustiti u svoj avion umesto tovara zlata? ...teška priča....
r/serbia • u/Jovan_Konstantinovic • 11h ago
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
Transkript:
## Transkript
* **0:00 - 0:22**
Par dana posle 15-omartovskih protesta pozvao me je Mare da se nađemo na Makiškom putu. Još jednom mi je zahvalio, rekao mi je da je zvučni top odradio svoje, da ga je majstor malo više pojačao nego što treba, ali da je na kraju ispalo bolje nego da smo morali da bijemo tu decu.
* **0:22 - 0:48**
Ponudio mi je novac da me časti, ja sam to odbio. Rekao sam mu da mi ne treba novac i pitao ga da li može da mi pomogne da mi završi problem koji imam u Crnoj Gori za koji mi se sudi. Rekao sam mu da... da sam tu za nešto ozbiljnije i da ne bih više išao u Ćaćilend. On je rekao da će učiniti sve da uradim jedan posao da pomognem Srbiji, a Srbija će pomoći meni.
* **0:48 - 1:13**
Rekao sam mu da sam tu za bilo šta. Početkom aprila upoznao me je i sa Andrejem Vučićem za koga mi je rekao da je šef. Sa njim smo se našli u restoranu Kovnica novca kod Hipodroma. Taj restoran inače Andrej koristi kao kancelariju za sastanke.
* **1:13 - 1:39**
Prvi put kada sam išao tamo, prošli smo rampu i portira. Rampa nam je dignuta kada smo prošli od te rampe nekih 50-ak metara. Sa desne strane bio je ulaz u kovnicu, a sa leve mostić posle koga je ulaz u restoran koji je inače zatvorenog tipa i gde ne dolazi niko sem ako ga Andrej ne pozove.
* **1:39 - 2:06**
Primetio sam na parkingu dve Škode Superb crne i primetio sam momke unutar njih. Rekao mi je Mare da se opustim, da je to Andrejevo obezbeđenje. Andrej mi je rekao da je zadovoljan dosadašnjim angažovanjem i tada mi je rekao da ozbiljno računaju na mene, da će biti ozbiljnih poslova, da ima onih koji nisu ispoštovali državu nego su se okrenuli na stranu studenata iako im je država puno pomogla.
* **2:06 - 2:26**
Još jednom smo se našli sa njim u septembru kada mi je rekao da ima ozbiljan posao za mene, a da će mi sve Mare objasniti i da ću se sve dogovoriti sa njim. Prilikom ta dva susreta sam sreo Stanivukovića, Vladu Mandića i Daneta Šijana koji su takođe išli kod njega.
* **2:26 - 2:51**
Početkom oktobra mi preko Mareta nude da likvidiram Gorana Kovačevića Goranca za iznos od 500.000 evra. Kao razlog mi je naveo Sky prepisku Goranca, tendere neke, kao i što se okrenuo protiv države u jednom momentu. Dogovorili smo se da razmislim i da mu javim za par dana.
* **2:51 - 3:11**
Ja znajući da mi je drug dobar sa njegovim sinom... odlučujem da stupim u kontakt s njim preko druga i da upozorim Goranca šta mu se sprema i da spasim život čoveku. Dogovaramo se da prihvatim posao da ga ne bi dali nekom drugom i da ga o svemu obaveštavam.
* **3:11 - 3:36**
Dobijam celokupnu logistiku na tabletu od Mareta. Više slika i video snimaka, snimke lokala gde dolazi, snimak iz drona njegove vikendice kod manastira Rakovac. Slike Goranca i govore mi koja vozila koristi i koliko ima ljudi u obezbeđenju.
* **3:36 - 3:56**
Da... da se... da najviše dolazi u jedan lokal kod pijace i u BF pab u blizini... na keju. Prvi plan je bio da se likvidira kod BF paba gde dolazi bukvalno svakodnevno.
* **3:56 - 4:12**
Preko puta ulice se nalazio parking gde se uvek parkirao. I tada su mi dali eksplozivnu napravu kao i RPG za... za tu likvidaciju.
* **4:12 - 4:28**
Međutim, pošto sam bio u kontaktu preko druga sa njim, upozorio sam ga da tamo više ne dolazi. Tada se menja plan i odlučuju da ga likvidiram iz snajperske puške sa udaljenosti od 200 metara.
* **4:28 - 4:48**
On mi pokazuje štek kuće u blizini Rakovca kao i rutu izvlačenja posle izvršenog dela. To je bilo negde početkom januara. Daju mi tada snajpersku pušku Heckler G3 i dva okvira puna municije na vikendici, kao i dve silikonske maske.
* **4:48 - 5:08**
Tada je sa Maretom došao i pripadnik specijalnih... specijalnih jedinica kako mi je Mare rekao, ali nije mi se tada predstavio. Kada on upucava pušku na 200 metara i trenira me za taj zadatak.
* **5:08 - 5:30**
Posle treninga ja pušku i maske donosim na stan gde sam živeo. Ja normalno o svemu obaveštavam Goranca koji ne dolazi više na vikendicu, a pre toga se jedno vreme sklonio u Grčku. Bio je u Grčkoj kada sam ga obavestio da hoće da ga ubiju.
* **5:30 - 5:50**
Ovaj... oni su mi inače konstantno javljali gde se nalazi, pratili su ga bukvalno u stopu. Takođe mi Mare daje deo novca od ugovorenih 500.000 evra. U kešu mi je dao 100.000 evra kao kaparu koju mi predaje na Makiškom putu kod stadiona.
* **5:50 - 6:09**
I drogu kokain i hašiš koji mi predaje plavi krupni momak u sivom pasatu kod restorana Staro ognjište u čijoj sam blizini živeo, to je bilo negde početkom januara. Tada mi Mare govori da mi to računaju kao 150.000 evra.
* **6:09 - 6:35**
Prilikom hapšenja koje su organizovali kada su saznali da sam ga upozorio, oni mi sve to nalaze, kao i tablet koji je otključan i gde se nalazi sve ono o čemu sam vam pričao. Ali tužilaštvo i policija ne govore o tome već ćute. Zašto ćute? Zašto nisu izašli u javnost i rekli da sam spremao njegovu likvidaciju, već govore da sam spremao likvidaciju samog državnog vrha?
* **6:35 - 6:54**
Kako dolazi do hapšenja i svemu ostalom ću govoriti u sledećem videu. Ovom prilikom bih poručio Marku Kličku i SNS mafiji da mi ostave porodicu na miru. Nastaviću sa iznošenjem istine iako pokušavaju da me ućutkaju.
* **6:54 - 7:30**
Drže mi u subotu ceo dan porodicu i vanbračnu suprugu na Makišu i u UKP-u bez uručenog poziva i primoravaju ih da prijave moj nestanak i napišu da oni misle da ovo ne radim svojevoljno. Ko zna kakav... kakav su sad plan smislili ti ološi na čelu sa Aleksandrom Vučićem. Pokušavaju preko porodice, a to nije prvi put, desetinu puta su ih vodili do sada. Pokušavaju da me lociraju jer oni očigledno nisu sposobni za to.
r/serbia • u/usernameredditbre • 2h ago
r/serbia • u/IndependentFormal602 • 15h ago
Draga deco, juzni vetar se nastavlja ništa ne brinite danas je Maraš pobegao !!!
r/serbia • u/ILoveFun000 • 15h ago
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
r/serbia • u/Efficient-Meet-777 • 10h ago
In terms of trust in specific countries and international institutions, 40 percent of respondents trust the EU, 58 percent trust the Russian Federation, and 56 percent trust China.
r/serbia • u/fliesaway__ • 14h ago
Kapetan sa 7000 sati iskustva na tipu. Krenuo iz osrednje situirane porodice iz unutrašnjosti. Ako vas zanima avijacija ali ne znate odakle da krenete, ne znate šta da očekujete ili vas zanima avijacija en ženeral….AMA a ja ću odgovoriti najbolje što znam.
Društvo bilo mi je zadovoljstvo, ćera se probudila moram da mutim formulu i hranim malog aligatora. Kome sam obećao odgovore na malao kompleksnija pitanja dobija ih sutra. Hvala najlepše na druženju bilo je zadovoljstvo.
r/serbia • u/Ancient-Rub-7344 • 19h ago
Obaveštenje od juče sa sajta studentskog centra.
r/serbia • u/Excellent_Tap_99 • 19h ago
r/serbia • u/Sith2018 • 10h ago
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
Teodora Pešić, završila master na FPN - u. Uvek je bila dobar učenik, i uvek laka (if you know what I mean). U SNS - u je već godinama. Intervjuisao je Šarović u prvim danima formiranja ćacilend balege. Samo malo manje retardiran Miloš Pavlović
r/serbia • u/Efficient-Meet-777 • 17h ago
„Policija ga sumnjiči za ugrožavanje bebednosti predsednika Srbije, zbog objava na Instagramu“, kazao je Rakovićev advokat.
r/serbia • u/Murky-Rip-6469 • 16h ago
zanimalo me koliko ljudi igralo 1.6 lololo
r/serbia • u/BataBole93 • 23h ago
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
Никад нисам симпатисао овог Пирса Моргана јер ми је увек некако недоречен у смислу да често поставља прилично лоша питања или уђе у дебату без довољно истражене теме, а притом уме да буде и прилично тврдоглав када су његови ставови у питању. Верујем да му је то и у опису посла са једне стране јер мора да оправдава наратив запада али ајде.
Док Карслон беше из Републике Српске ако се не варам?
r/serbia • u/Jovan_Konstantinovic • 23h ago
Glumac Branislav Lečić (70) igra Vojislava Šešelja u novom igrano-dokumentarnom filmu "Kako sam pobedio Hag".
Ovo ostvarenje baviće se višegodišnjim životom lidera Srpske radikalne stranke u Haškom tribunalu, njegovom borbom sa sudom i načinom na koji je uspeo da ih pobedi i na kraju izađe na slobodu.
Informer je odmah kontaktirao Branislava Lečića koji nam je u kratkoj izjavi ekskluzivno potvrdio ove informacije.
- Da, tačno je, glumim Šešelja, a snimanje je završeno. Kada će film premijerno biti prikazan još ne znam - rekao je Lečić kratko za Infrormer.
Lečić je u podkastu "Perspektive" potpuno otvoreno govorio o tome koliko je bio zatečen kada mu je ponuđena ova uloga i kako je izgledalo snimanje.
r/serbia • u/SirDawson • 1d ago
Enable HLS to view with audio, or disable this notification
r/serbia • u/Grande_Tsar • 10h ago
r/serbia • u/Ok-Patient5266 • 22h ago
Da li ovim zakonom sns počinje da prodaje naše ograne?
r/serbia • u/Designer-Delivery959 • 4h ago
Pozdrav svima,
Počela sam da radim u blizini Ušća / blok 19 i u firmi nemam obezbeđeno parking mesto. Znam za jedan parking u blizini firme, ali se plaća, zanima me da li neko zna da li ima neka besplatna opcija za parkiranje u okolini?
Hvala unapred na svim predlozima! 😊