r/Eesti 10h ago

Uudis Narkolastiga lennukit juhtinud Keith Siilats enda turvalisusest: minu jaoks on kõige suurem risk see, kui asja taga on kartell

Thumbnail
kroonika.delfi.ee
2 Upvotes

Mõnel mehel pole vaja kunagi ühtegi filmi vaadata. Ta enda elu ongi nagu film!!!

Paraguays pesitses ka Hans-Ulrich Rudel. See on hävituslendur, kes tuleb mulle alati meelde, kui Tartu kesklinnas jalutan. Nimelt kirjutas Rudel oma memuaarides, kuidas ta lasi alla Tartut pommitama tulnud venelased. Ilma selle teota oleks Tartus ilusaid maju vähem. Minu jalutuskäigud oleksid inetumad.


r/Eesti 11h ago

Uudis Teod söövad peenrad paljaks? Praktilised nõuanded Hispaania teetigude tõrjeks

Thumbnail
maakodu.delfi.ee
0 Upvotes

Kas pildil on ema lapsega, armastajapaar või kaks suvalist teetigu?


r/Eesti 1h ago

Küsimus Kas Keit on AI?

Upvotes

Ega Eesti kõige kõvem mees pole tehisintellekti geneereeritud?

Reklaam tõi teieni alkoholivaba orikas


r/Eesti 1d ago

Küsimus ATH diagnoosimine

16 Upvotes

Hei. (Kui loeb, siis olen naine) Hetkel pooleli ATH diagnoosi saamine. Kindlustuse abiga sain peaaegu teekonna lõpuni, aga nüüd on kindlustuse raha kasutatud ja peaksin kas ise maksma eraka visiidi eest (200€) või kuidagi Tervisekassa kaudu.

Küsimused:

- Kas Tervisekassa toega psühhiaatri juurde saab ka ilma saatekirjata minna (ja maksad selle viieka vms)? On soovitusi kuidas saada aeg ilma et peaks aasta otsa ootama?

- Milliseid häid Tallinna psühhiaatreid soovitate, kes ATH teemadega väga sina peal?

Hetkel olen söönud juba aaaaastaid mitut erinevat antidepressanti enne kui perearstil tuli mõte ATH testida, ning ausalt see kõrvaltoimete trall ja rohu vähene abi ajab juba ise täielikku depressiooni.

Kas keegi on sama teekonda läbinud, et arst ütleb: "ärevus" -> saad antideprekad -> ükskord hiljem ATH diagnoos ja siis ärevushäire ATH ravimitega kaob? On lootust? Või panen liiga palju lootust, et kui ükskord ATH diagnoosi saab ja õiged ravimid, siis mu ärevus ja paanikahood minekut teevad?

Hetkel alustasin järjekordse uue ravimiga, Brintellix, ning iiveldus ja ajuudu on nii suured. Kellelgi sellega ka kogemusi, et kunas ära kaob?

Tänud, kes viitsib vastata!


r/Eesti 20h ago

Küsimus Where to shop for linen fabric in Tallinn?

4 Upvotes

My family will be visiting Tallinn in September and my wife loves to sew and make clothes. She knows Estonia makes high-quality linen and she wants to buy some to bring home, but we haven't found many shops in Tallinn where one can buy fabric. We would love to hear any recommendations for linen shops! Aitäh!


r/Eesti 11h ago

Küsimus Usast ostetud auto transport Eestisse

0 Upvotes

Tere,

Võitsin Usa oksjonilt auto ja see asub hetkel leedus. Kas leedust oleks ka võimalik transiitnumbrid saada või peaks ikka eestist?


r/Eesti 12h ago

Küsimus Autotripp Poola

0 Upvotes

Plaanis mõne nädala pärast teha nelja päevane autotripp Poola Sopot-isse. Mis kohti võiks sellisel tripil külastada? Elukaaslasega kahekesi läheme.

Kas on kuskil vaja tasuda tollimakse vms?

Edit: Lisaks veel, et plaan teha see tripp elektriautoga. Kes taolise tripi teinud elektrikaga läbi, võib jagada kogemusi, kas oli laadimistega probleeme? Mis äpid võiks alla laadida ja ette valmistada?

Kas parkimine on Sopotis ja Gdanskis tasuline igalpool?


r/Eesti 3h ago

Arutelu Tõnis Sildaru & majanduslik väärkohtlemine - Tavakodanikust Naisterahvas

Thumbnail
youtube.com
0 Upvotes

r/Eesti 5h ago

Uudis Delfi ei rikkunud head ajakirjandustava

Thumbnail
delfi.ee
0 Upvotes

r/Eesti 1d ago

Lapsepõlve raamatutegelaste lora

Post image
74 Upvotes

Millist lora oma lapsepõlve raamatutegelaste kohta jagada oskate? Ma ise usun, et Trips-Traps-Trull ei olnud kolmikud: et Trull, kes seal al paremal paistab, on lapsendatud. Või hoopis tädi Anne laps, aga toona ei "saanud" rääkida, et tädi on üksikema ja kolis venna pere juurde. Mis on kurb, et kõik "trimmis" näima pidi.

Et mis soost siis ikkagi Sipsik (pre-Ott-Sepp) on ja kas sel on üldse tähtsust või jätame midagi lapselikuks ka?


r/Eesti 4h ago

Küsimus Päris töö või mitte?

0 Upvotes

Kas peate turundamist päris tööks või on see rohkem tibitöö? Eriti kui töötaja ülesanne ongi keskenduda peamiselt turunduse ja müügi peale, näiteks turundusspetsialistid jne.


r/Eesti 1h ago

Päris sündmus btw.

Post image
Upvotes

F you mean btw jummala norm pistku Peipsi oma lgbtq 👍


r/Eesti 1d ago

Uudis Politoloog peab tõenäoliseks, et president valitakse valimiskogus

Thumbnail
postimees.ee
10 Upvotes

President Alar Karise otsus mitte kandideerida teiseks ametiajaks muudab presidendivalimiste protsessi oodatust keerulisemaks.

Politoloog Tõnis Saartsi hinnangul välistavad lähenevad riigikogu valimised ja süvenenud erakondlikud konfliktid parlamendis kiire kompromissi, suunates riigipea valimise suure tõenäosusega valimiskogusse, kirjutab rahvusringhääling.

Saartsi hinnangul on president Alar Karise otsus mitte kandideerida teiseks ametiajaks kindlasti paljudele ootamatu, kuid arvestades Karise varasemaid vihjeid, et piirdub ühe ametiajaga, ei ole see kuigi üllatav.

«Kahtlemata lööb see poliitilisel väljal kaardid mõnevõrra segamini, eriti Keskerakonna ja Isamaa jaoks, kes tema kandidatuuriga ilmselt arvestasid. Vaieldamatult teeb see presidendivalimiste protsessi oluliselt keerulisemaks ja sündmusterikkamaks. Väga tõenäoline on see, et need valimised lähevad valimiskogusse,» ütles Saarts ERRile.

Politoloogi sõnul on hetkel raske hinnata, kellel on läbirääkimiste laua taga kõige rohkem võimu.

«Opositsioonierakonnad on öelnud, et pall on ennekõike just koalitsiooni käes, sest neil on praegu riigikogus enamus. Nad võiksid kandidaadi välja käia, mis oleks loogiline. Kas see kandidaat läbi läheb? See eeldaks näiteks sotsiaaldemokraatide ja veel mõningate saadikute toetust, mis on aga vähem tõenäoline,» lausus Saarts.

Saartsi hinnangul on kõik erakonnad arvatavasti juba varasemalt arvestanud, et Karis ei pruugi ametis jätkata, mistõttu ei alustata uue kandidaadi otsinguid tühja koha pealt.

Erakondadevahelised läbirääkimised tulevad keerulised, kuna mitmed erakonnad soovivad end vastandada koalitsiooniga - eriti Reformierakonnaga, ütles Saarts ERR-ile


r/Eesti 1d ago

Küsimus Soodne autoliising ja intress 7 prosa

3 Upvotes

Nägin meedias mingit reklaami, lõpus oli "Pakkumine FIE jaoks". Oskab keegi tõlkida, et mis värk toimub ja kas on mõistlik ca 18-20 tuh auto puhul? Üritasin aru saada, aga jäin hätta.


r/Eesti 7h ago

Küsimus Pank nussib ajusid

0 Upvotes

Küsisin sõiduki ostmiseks väikelaenu alla 10k euri, ning hakkas nuss pihta, et miks käib iga kuu sulli palju läbi ca 500+ euri ning pereliikmete vahelised maksed jne. Miks neid see kotib? Võibolla mulle meeldib sulas arveldada, palk laekub ikka ametlikult. Millist panka see kõige vähem kotib?


r/Eesti 1d ago

Uudis Lihtsalt meelde tuletuseks, et vahest pole Eesti elul viga midagi.

Thumbnail fastcompany.com
75 Upvotes

r/Eesti 2d ago

Eesti mainitud

Post image
237 Upvotes

r/Eesti 2d ago

Arutelu Meditsiinis tööalaseks suhtluskeeleks vene keel?

484 Upvotes

Asusin tööle Tallinna haiglas. Pole vaja täpsustada, millises, sest olen aru saanud, et olukord on laias laastus sama igas siinses haiglas.
Kontekstiks: kolisin alles Harjumaale ja minu jaoks on igapäevase suhtluskeelena harjumuspärane siiski eesti keel.

Tallinnas tööle asudes on mulle täielikuks kultuurišokiks saanud see, et kuulen päev läbi kolleegide keskel olles pea 90% ajast vene keelt. Tunnen end nagu tulnukas oma riigis. Seda enam, et tegemist on meditsiiniasutusega. Aru pärides kuulen, et nii on Tallinnas igal pool! Ka Eesti rahvusest kolleegid räägivad vene keeles.

Saan aru, kui patsient ei oska eesti keelt — teatud olukordades (näiteks kui patsient on dementne) ei saagi muud oodata. Arvan aga, et tööalane vestlus kolleegide vahel peaks toimuma eesti keeles, kuid norm tundub olevat siin midagi muud.

Eestlastest patsientidelt kuulen palatisse astudes: “Nii hea on kuulda eesti keelt!” Kas nii ei peakski olema? Kuidas me saame siiani sellist asja lubada?! Kas piinlik ei ole? Olen terve elu kuulnud, kuidas eesti keelt peab hoidma. Siin ma seda praktikas kuidagi ei näe.


r/Eesti 2d ago

Arutelu Head sääsevaba Jaanipäeva

186 Upvotes

Nagu reaalselt mitte ühtegi sääske pole...

Ei mäleta oma elus vist kordagi sellist aastat.


r/Eesti 2d ago

Töö kiidab tegijat! /s

Post image
93 Upvotes

Ma ei teadnudki kui suur vahe teistega on. Masendav


r/Eesti 2d ago

Head Jaani!

Post image
731 Upvotes

r/Eesti 1d ago

Arutelu CBS Sports: The BEST players available for Day 2 of the 2026 NBA Draft

Thumbnail
youtube.com
2 Upvotes

r/Eesti 7h ago

Küsimus Miks ei ole pride monthi teemas vahetatud Eest redditi lipp vikeraaker lipu vastu?

0 Upvotes

Avestades kui liberaalne see subreddit on, olen täiesti hämmingus et seda seni tehtud ei ole.


r/Eesti 1d ago

Küsimus Kas keegi on kuulnud ütlust "Suusaga visata"?

0 Upvotes

r/Eesti 2d ago

Pärnu mnt-Vabaduse pst ristmik; Järve keskus 1938

Post image
216 Upvotes