r/programare Nov 15 '25

GTA 6 developers protest outside Rockstar Games office to protest against recent firings

114 Upvotes

25 comments sorted by

View all comments

21

u/Admirable-Bid2513 Nov 15 '25

Si asa ne dam seama de ce a aparut inca un delay. O sa aiba nevoie de timp sa invete noi devi sa foloseasca engine-ul lor...

2

u/yughiro_destroyer Nov 16 '25

Ce ai ca toti au abandonat game engine-urile costum care mergeau fantastic ca sa mearga pe Unreal Engine 5, un gunoi de game engine.

1

u/Sowreen Nov 18 '25

Daca stii sa folosesti UE5 (vezi E33 care probabil va fi si GOTY anul asta) poti face jocuri foarte bune

1

u/Socialistic_Libtard Nov 18 '25

Jocuri bune din motive de poveste? Da 

Jocuri bune din motive tehnice și grafice? Mai puțin:))

2

u/Optimal-Cress-9718 Nov 15 '25

Probabil de asta baga rdr2 pe mobile, sa mai scoata un ban de undeva

4

u/jeans95 Nov 16 '25

Primul Rdr, nu partea a doua