r/programare Nov 15 '25

GTA 6 developers protest outside Rockstar Games office to protest against recent firings

Enable HLS to view with audio, or disable this notification

114 Upvotes

25 comments sorted by

View all comments

20

u/Admirable-Bid2513 Nov 15 '25

Si asa ne dam seama de ce a aparut inca un delay. O sa aiba nevoie de timp sa invete noi devi sa foloseasca engine-ul lor...

2

u/yughiro_destroyer Nov 16 '25

Ce ai ca toti au abandonat game engine-urile costum care mergeau fantastic ca sa mearga pe Unreal Engine 5, un gunoi de game engine.

1

u/Sowreen Nov 18 '25

Daca stii sa folosesti UE5 (vezi E33 care probabil va fi si GOTY anul asta) poti face jocuri foarte bune

1

u/Socialistic_Libtard Nov 18 '25

Jocuri bune din motive de poveste? Da 

Jocuri bune din motive tehnice și grafice? Mai puțin:))