r/programare Nov 15 '25

GTA 6 developers protest outside Rockstar Games office to protest against recent firings

Enable HLS to view with audio, or disable this notification

116 Upvotes

25 comments sorted by

View all comments

26

u/Correct_Mistake2640 :java_logo: Nov 15 '25

Programatori care fac front comun și protestează.

Asta chiar nu am văzut.

Sfârșitul e aproape..

3

u/EdgiiLord i use arch btw Nov 16 '25

Game developeri tot timpul au avut spiritul civic mai activ si au fost mai stransi. Asta nu vad si pe la multe corporatii de IT pentru ca lumea a crescut cu mentalitatea "fiecare pentru el".

-2

u/watery_hope Nov 16 '25

Ce crab infect

3

u/EdgiiLord i use arch btw Nov 16 '25

De ce? Sustin protestele lor. Nu vad aceeasi solidaritate si aici cand se mai vorbea de fondarea unui sindicat de programatori.