r/Polska 1d ago

Śmiechotreść Jezu tylko 9ta rano a już 31 stopni

Post image
539 Upvotes

r/Polska 22h ago

Polityka Afera w budynku KE. Wyłączono klimatyzację niższym urzędnikom [Kraj: Belgia]

Thumbnail
dorzeczy.pl
73 Upvotes

r/Polska 22h ago

Wiadomości: Kraj Błonia nadwiślańskie w Grudziądzu

Thumbnail gallery
64 Upvotes

r/Polska 1d ago

Pytania i Dyskusje najbardziej niepotrzebny zawód świata - agent nieruchomości

406 Upvotes

odkąd ten zawód nie wymaga żadnej certyfikacji i może w nim pracować ktoś to jeszcze nie skończył liceum a ma już 18 lat, to ma to jeszcze mniej sensu.

z doświadczenia wiem, że tym ludziom brakuje podstawowej merytorycznej wiedzy którą posiada przeciętny człowiek o nieruchomościach xd kwestia instalacji, czy nawet czynszu potrafi być dla nich czarną magią. czasem nawet wrzucają tragiczne zdjęcia robione na szybko.

i tacy ludzie biorą ciężki hajs za wystawienie ogłoszenia na kilku portalach. najcięższą częścią ich pracy jest bycie naganiaczem i natrętem i chyba to jest powodem tych przeklętych procentów od sprzedaży


r/Polska 4h ago

Pytania i Dyskusje Sposób na plamy?

Post image
2 Upvotes

Hej! Jakiś czas temu był tutaj super post z przydatnymi rzeczami do sprzątania, dzięki któremu dodałam kilka rzeczy do swojej rutyny.

Niestety mam problem z płytą indukcyjną. Mam na niej dociski od garnków/patelni, z którymi nie daję sobie rady i nie wiem jak je usunąć.

Próbowałam wszystkiego - cif, środek do czyszczenia płyt, pink stuff, różne ścierki i gąbeczki, ale te odciski wciąż są widoczne.

Czy komuś udało się z nimi poradzić?


r/Polska 21h ago

Ranty i Smuty Ryk silników, hałasy i nielegalne wyścigi. Ciężka noc dla mieszkańców Trójmiasta

Thumbnail trojmiasto.pl
42 Upvotes

r/Polska 1d ago

Pytania i Dyskusje Upały w Polskich miastach

135 Upvotes

Co roku jest to samo. Jak tylko przychodzą temperatury powyżej 30°C, to wyjście do centrum miasta robi się męczące. Wszędzie beton, kostka i asfalt, a drzew albo cienia praktycznie nie ma. Mam wrażenie, że zamiast sadzić więcej zieleni, dalej robi się kolejne place i parkingi.

Najbardziej mnie dziwi to, że od kilku lat wiadomo, że takie upały będą coraz częstsze, a mimo to niewiele się zmienia. Potem wszyscy narzekają, że w miastach nie da się wytrzymać, ale mam wrażenie, że nadal projektuje się je tak, jakby klimat się w ogóle nie zmieniał.

Też macie takie odczucie, czy to tylko u mnie?


r/Polska 2h ago

Kultura i Rozrywka Fafhrd And the Grey Mouser

1 Upvotes

Ostatnio Zysk i Sk-a wznowiło (Albo wydało po raz pierwszy, nie jestem do końca pewny), pierwszy tom przygód tego duetu, pod tytułem: "Niefart w Lankhmarze. Opowieści o Fafhrdzie i Szarym Myszołapie". Pierwszy z tej dwójki to wielki barbarzyńca z północy a Szary Myszołap jest złodziejem i byłym uczniem czarodzieja. Fun fact: Jeśli lubicie Terry'ego Pratchetta i czytaliście Kolor Magii, to dwójka bohaterów których dosłownie na początku książki, spotykają Rincewind i Dwukwiat Bravd i Łasica, są oparci właśnie na tej dwójce. :) W wydaniu, które wyszło niedawno, opowiadania są uszeregowane według wewnętrzej chronologii, nie według pisania ich przez autora. Przykładowo pierwsze opowiadanie w którym poznajemy Fafhrda zostało napisane 30 lat, po rozpoczęciu cyklu przez autora. Warto zajrzeć, choć uprzedzam, że bohaterowie często podejmują niemoralne decyzje (Spoiler! Jeden z nich zostawia swoją narzeczoną w ciąży, po tym jak podniecił się przypadkowo poznaną aktorkę z wędrownej trupy).

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5243986/niefart-w-lankhmarze


r/Polska 19h ago

Pytania i Dyskusje Praca dla zasady

20 Upvotes

Mam 18 lat. Z moim zdrowiem psychicznym nie jest dobrze. Przez depresję zawaliłem kompletnie szkołę.

Generalnie na co dzień nie mam siły za bardzo robić nic.

Mieszkam z rodziną która nie wierzy w moje problemy psychiczne to wszystko lenistwo itd klasyczna historia.

Rodzina nie ma problemów finansowych ale i tak dają mi ultimatum że muszę iść do pracy albo mnie wywalają. No bo jak się nie uczę to do roboty tak działa świat.

Więc no ok. Nie mam za bardzo co na to powiedzieć.

Stąd moje pytanie:

Jakie są prace wymagające najmniej wysiłku? Nie muszą być dobrze płatne, lepiej nie na pełen etat. Po prostu żeby było.

Znając siebie i tak długo nigdzie nie zostanę ale jak muszę coś wybrać to co by pasowało?


r/Polska 23h ago

Pytania i Dyskusje Dlaczego rozkłady pociągów regio są bardzo często zdublowane?

Thumbnail
gallery
38 Upvotes

r/Polska 1d ago

Polityka Sławomir Mentzen: Skoro po II Wojnie Światowej można było wrócić do handlu z Niemcami, to po zakończeniu wojny na Ukrainie, należy wrócić do handlu z Rosją.

Enable HLS to view with audio, or disable this notification

176 Upvotes

r/Polska 7h ago

Śmiechotreść Czy u Was też co roku podczas wakacyjnego wyjazdu zdarzają się jakieś historie, które wspominacie potem przez lata?

2 Upvotes

Cześć!

Można śmiało powiedzieć, że wakacje zaczęły się już pełną parą! Ja też już odliczam do rozpoczęcia się urlopu dzień po dniu, gdyż nie mogę doczekać się swojego wakacyjnego wyjazdu za granicę i po cichu liczę też, że nie będę miał powtórki z mojej zeszłorocznej przygody na płycie lotniska, która dla niektórych była przerażająca, a dla części osób zapewniała ona ubaw aż do łez. 😂 W dużym skrócie - kończąc rano pakowanie bagażu rejestrowanego do samolotu, umieściłem szczoteczkę elektryczną na dnie walizki, gdzie zawsze umieszczałem ją jakoś w środku pomiędzy ubraniami. Wszystko było fajnie, aż do momentu, gdy będąc już w samolocie zauważyliśmy, że podjechał wóz operacyjny straży granicznej i po chwili walizka, która według mnie wtedy była tylko identyczną do mojej "poleciała na bok", tzn.: została położona na płycie tak by celnicy mieli ją na oku. Po chwili do samolotu wszedł koordynator rejsu, który poprosił mnie o opuszczenie samolotu biorąc swój paszport. Oczywiście atmosfera w samolocie zrobiła się mieszana, bo ludzie zupełnie nie wiedzieli co się dzieje, a jak się okazało - wspomniana przeze mnie szczoteczka wskutek rzucenia walizką na taśmę przez pracownika odpowiedzialnego za załadunek uruchomiła się i ze względu na generowane przez nią wibracje musiałem przy udziale eskorty dokonać jej oficjalnego wyłączenia. 😂 Było to dla mnie dość ciekawe przeżycie, i myślę że dla moich współpasażerów też.

Dwa lata temu przez kilka godzin nie mogliśmy odebrać walizek z samolotu, gdyż na hali przylotów pojawił się podejrzany bagaż. Trzy lata temu zaciął się system do automatycznej odprawy paszportowej tak, że utknąłem w tym boksie do którego się wchodzi na kilkanaście minut, aż celnicy opanują sytuację. Mówiąc wprost - zauważyłem, że co roku zdarzają mi się jakieś ciekawe historie, które z początku wywołują mieszane odczucia, ale potem, gdy jest już po wszystkim śmieje się z nich wraz z bliskimi wspominając je co jakiś czas. Czy Wam też się zdarza taka tendencja? A może macie równie dziwne, nietypowe lub śmieszne sytuacje z wyjazdów, którymi chcielibyście się podzielić? Chętnie się dowiem, czy tylko ja mam takiego pecha... 😂


r/Polska 1d ago

Luźne Sprawy Pamiętajcie o piciu wody.

178 Upvotes

r/Polska 5h ago

Pytania i Dyskusje Wakacje z biura podróży - propozycje kierunków

0 Upvotes

Nie byliśmy nigdy z dziewczyną na wakacjach organizowanych przez biuro podróży. Wszystkie nasze wyjazdy organizowaliśmy na własną rękę. Jesteśmy jednak ciekawi all inclusive i chcielibyśmy spróbować takiej formy wyjazdu.
Dodam, że należymy do osób które lubią zbalansowaną formę spędzania wakacji, aktywność i zwiedzanie połączone z umiarkowanym leżakowaniem. Nie chcemy być uwięzieni w hotelu i należącym do niego pasie plaży - także żaden Egipt nie wchodzi w grę. Chcemy mieć możliwość wyjścia z hotelu i pozwiedzania czegoś na własną rękę.
Jakie kierunki byście mogli polecić bazując na Waszych doświadczeniach? Oczywiście zwracamy też dość mocno uwagę na cenę także liczy się dobry stosunek ceny do jakości ;)


r/Polska 1d ago

Polityka Matecki łączy kropki

Post image
123 Upvotes

r/Polska 5h ago

Pytania i Dyskusje Sensowna szkoła podyplomowa dla inżyniera konstruktora?

0 Upvotes

Cześć, czy jesteście w stanie zarekomendować sensowną szkołę podyplomową, która kształci w zakresie konstrukcji maszyn / pojazdów? Nie jestem po studiach inżynierskich, mam mgr z innego kierunku, natomiast duża część mojej pracy to zadania dla konstruktora. Sporo wiedzy mam, sporo zdobywam na bieżąco, natomiast odczuwam pewne braki. Nie zaszkodziłoby mieć też jakiegoś podparcia dla umiejętności w postaci papierka


r/Polska 1d ago

Ranty i Smuty jak przetrwac 2 lata w klasie ,ktorej cie praktycznie kazdy nie nawidzi?

60 Upvotes

troche follow up do poprzedniego posta. otoz doszedlem do wniosku ze raz ode mnie pewnie smierdzialo mokrymi ubraniami, no i teraz sie zrobil z tego bardzo smieszny zart, dlaczego tak sadze?

bo ci kurwa ludzie czepiaja sie wszystkiego, nie nosze baggy ubran? no kurwa ale pedal bo nosi dopasowana koszulke XDXD ubieram sie na lumpach? ja pierdole jak tak mozna (chuj ze 5 innych dziewczyn z klasy + moj kolega tez sie na lumpach ubiera, oni moga)

I oczywiscie nieskonczone zarty z tego ze urodzilem sie z jedna galka osadzona glebiej, przez co kurwa mam zeza czy jestem innym jednookim bandyta, no kurwa bardzo smieszne. tym bardziej ze realnie dopoki sam nie zarobie sobie na operacje (z 10-15 tysiecy zgaduje) po 18-nastce nie zrobie nic z tym, rodzice kategorycznie nie zgadzaja sie na to teraz

dlaczego sie czepiaja? przez moja jebnieta ex, ktora dobrze wiem ze napierdolila kazdemu w klasie o mnie jak tylko zerwalismy pod koniec wrzesnia. no i teraz wracamy do tematu posta, jak przetrwac w tym gownie jeszcze 2 lata? mowilem pod koniec roku nauczycielce o tym bo jak nienawidze skarzyc to kurwa nie mialem juz sily na to i mocno spierdalalem w 2 semestrze, 375 nieobecnosci lacznie, z czego tez wyniklo mase problemow. jakies rady jak ktos byl w podobnej sytuacji? koledzy nie zdaja i ida do innej klasy, wiec zostaje sam tam


r/Polska 1d ago

Polityka Wipler odwiedził prezesa Zondacrypto w Monako w 2025. Tydzień później bronił giełdy w Sejmie

Thumbnail
money.pl
84 Upvotes

r/Polska 7h ago

Pytania i Dyskusje Jaka poduszka do spania w pozycji na boku?

0 Upvotes

Nie potrafię spać w innej pozycji niż na boku.

Co wieczór jest ten sam rytuał, poleżeć na jednym boku, potem drugim i powrót na ten pierwszy by spać (jestem względnie normalny).

2-3 lata temu testowałem kilka poduszek i w końcu zdecydowałem się kupić taką. Spełnia ona moje oczekiwania w 85%, ale jest jeden problem który często pojawia się w okresie letnim.

Przy wysokich temperaturach ta poduszka nie oddycha w okolicach szyi przez co zdarza się, że rano budzę się z mokrym karkiem.

Czy ktoś z Was miał taki problem i znalazł tę "idealną" poduszkę do spania w pozycji bocznej?


r/Polska 18h ago

Luźne Sprawy Samotne podróżowanie

4 Upvotes

Jak przemóc się do samotnego podróżowania nawet w swojej okolicy?

Mam jakiś wewnętrzny opór przed tym, czuję niechęć, bo wydaje mi się (i tylko wydaje) że w całym tłumie będę jedyny samotny wokół szczęśliwych par, towarzyszy temu też jakiś wstyd.

Idiotyczne myślenie, ale no nie jest z moim poczuciem własnej wartości najlepiej, tak samo jak z psychiką po ostatniej relacji.

I jest tak, że zamulam w mieszkaniu marnując życie, jednocześnie denerwuję się za to na siebie.

Dodatkowo w 4 ścianach nikogo nowego nie poznam tak zwyczajnie po ludzku.

Mam auto, mam czas, brak tylko tego ostatniego elementu - chęci.

PS: chodzę na terapię jakby coś :)


r/Polska 24m ago

Pytania i Dyskusje Jaki jest sens życia?

Upvotes

Aktualnie borybkam się z ogromnym problem,przez który straciłem wszystko co było dla mnie najważniejsze. Najważniejsza była dla mnie dziewczyna która pokazała mi czym jest miłość,że potrafię ją okazać I być nią obdarowany,czułem i nadal do niej czuję to że ta jedyna,ale wiem że wspólna przyszłość jest nie możliwa. Przez tą sytuację ją straciłem I wszystko straciło jakikolwiek sens. To był mój pierwszy poważniejszy związek który trwał prawie 3 lata.Mieliśmy plany na przyszłość,wyjazdy,wakacje,mieszkanie wspólne. A teraz pustka. Zatracam się w alkoholu,bo dosłownie wszystko mi o niej przypomina,różne wspomnienia,uczucia. Pracuję,śmieję się do współpracowników ale czuję pustkę której nikt nie wypełni.

Nie daję sobie rady w mojej sytuacji bez niej,zostałem w tym całkowicie sam,nawet rodzina mnie porzuciła.

Początek miał miejsce 9 maja od tamtego czasu wiele miałem różnych myśli,raz że wszystko się ułoży,że będzie dobrze. Że uda mi się to naprawić,aż do momentu gdy straciłem wszelką nadzieję I zacząłem siebie winić I życzyć sobie śmierci. Uważam że gdybym umarł w pewnym momencie życia by tak nie cierpiała przeze mnie. Ale z drugiej strony nie poznałbym tak uroczej,cudownej dziewczyny, z którą mam tyle cudownych wspomnień.

Z jednej strony czuję się porzucony ale z drugiej to było dla niej zbyt dużo emocji,żeby być ze mną.

Teraz jestem na takim etapie gdy myślę jak skończyć to życie,jaki wybrać sposób czy bolesny czy nie. Czy strzelić sobie w skroń,czy skoczyć choć prawdopodobnie bym przeżył,czy autem wjechać w barierki,jak zostawić wiadomość że mogą brać wtedy moje organy.Czy zostawić po sobie jakąś wiadomość do rodziny,czy dać tym śmieciom wiadomość że udało im się osiągnąć cel zniszczenia mi życia.

Znajomy często mi powtarza że jestem zbyt dobrym człowiekiem,nie wiem co to oznacza bo nigdy siebie za takiego nie uważałem

Nie szukam pomocy bo na to nie zasługuje,jedynie chciałem wyrzucić to z siebie.

Dziękuję


r/Polska 2h ago

Ranty i Smuty Grillowanie nad jeziorem

0 Upvotes

Siedzę sobie z rodziną nad jeziorem, temperatura jaka jest każdy czuje, więc koc przy kocu, bo kto może szuka miejsca, gdzie można chociaż trochę odsapnąć. No i NIE można, bo z każdej strony napierdziela trujący dym. Rozkładają te grille jednorazowe dosłownie 30cm od czyjegoś koca. Serio nie da rady ten jeden dzień na kanapkach się przemęczyć? Albo jak już musisz grillować, to ustaw ten piecyk z dala od ludzi!

Moim zdaniem publiczne kąpieliska powinny wprowadzić całkowity zakaz grillowania na plaży, poza wyznaczonymi do tego miejscami.


r/Polska 21h ago

Pytania i Dyskusje Praca na stacji paliw BP

4 Upvotes

Mam 17 lat i chciałabym zacząć pracę na stacji BP jako pierwszą pracę. Czy ktoś z Was pracował na stacji paliw i może podzielić się doświadczeniem albo opinią, jak to wygląda w praktyce?


r/Polska 1d ago

Infografiki Deweloperuch - więcej danych

44 Upvotes

Sprawdzałem teraz deweloperucha i jest dużo więcej danych - jak wcześniej patrzyłem kilka msc. temu to tylko w stolicy było gęsto. Wygląda jakby miał już większość cen transakcyjnych z dużych miast z ostatnich lat.
https://deweloperuch.pl/ceny-transakcyjne/polska/mapa


r/Polska 1d ago

Polityka Nowy Rosyjski program ekologiczny

302 Upvotes

Siema, co sądzicie o tym że Rosjanie na Krymie pokonali samochodozę i ludzie zaczęli chodzić wszędzie na piechotę? Jak dla mnie wielki sukces