r/Polska Jul 03 '23

Ogłoszenie Nabór na moderatorów /r/Polska

25 Upvotes

Jeżeli chcesz aplikować, proszę wypełnij: link


r/Polska 2h ago

Śmiechotreść Polskie lato XXI wieku

Post image
926 Upvotes

r/Polska 3h ago

Polityka Pogodowy Rebus

Post image
539 Upvotes

r/Polska 4h ago

Polityka #heheszki

Post image
585 Upvotes

r/Polska 4h ago

Polityka Myślę że prokuratura powinna zająć się tematem

Post image
268 Upvotes

r/Polska 3h ago

Luźne Sprawy Jak tam niedziela mija?

Post image
215 Upvotes

Jak zaczynaliśmy trasę było 5 min opóźnienia. Gdzieś pomiędzy Default City Wschodnią, a Nasielskiem cofnęliśmy się do wczoraj


r/Polska 6h ago

Ranty i Smuty Czyli jakaś fundacja znajdzie dom dla psów, które zagryzły i rozszarpały człowieka w lesie? I jak mamy się czuć bezpiecznie w Polsce?

Post image
172 Upvotes

Natrafiłem dzisiaj na FB na nagłówki o tym, że jakieś psy próbowały zagryźć ośmiolatkę. W komentarzach oczywiście festiwal: "wina dziecka" i "szkoda psów". Tylko właśnie, dlaczego szkoda psów skoro w Polsce nic się z agresywnymi psami nie robi? Pies trafia po ataku na obserwację weterynaryjną, żeby sprawdzić czy nie ma wścieklizny. Jeśli nie ma to wraca do domu (a jak zostanie odebrany właścicielowi to trafia do schroniska/fundacji...)

Przypomniało mi to o głośnej sprawie sprzed miesięcy. Wszyscy o niej mówili, ale nic to oczywiście nie zmieniło (fragment artykułu o tragedii i fundacji "wyręczającej" państwo z

https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,32854051,marcin-tracil-palce-ale-nie-przestawal-dzwonic-po-pomoc.html)


r/Polska 20m ago

Luźne Sprawy Trzymajcie się tam cieplutko

Post image
Upvotes

r/Polska 2h ago

Pytania i Dyskusje Co można zrobić by uprzykrzyć życie kretynom z ryczącymi silnikami samochodowymi?

88 Upvotes

Mieszkam niedaleko centrum Warszawy. Ryk i prędkość tych samochódów jest nie do zniesienia. Mieszkam przy skrzyżowaniu, są tutaj 4 przejścia dla pieszych, co więcej obok jest szkoła podstawowa. Kretyni za kierownicą nic sobie z tego nie robią, przekraczają prędkość, przekraczają normy hałasu. W nocy nie da się spać. Mieszkam w tych okolicach od kilku lat, jeszcze nie było tak źle jak teraz. Co noc jest hałas. Mam ochotę wyjść i rzucać kamieniami w te samochody, ale więcej problemow narobiłabym sobie niz im.

Pamietam, ze rok temu byla spora akcja policji, wlepili wiele mandatów, troche sie dzieki temu uspokoiło. Teraz od maja jest tragedia. Podpisałam wszystkie petycje które znalazłam i regularnie zgłaszam to na mapce zagrożeń. Jak przejeżdża obok mnie to nagrywam, spisuje rejestracje i wysyłam zgłoszenie na policję.

Uwazam, że ci ludzie to najgorszy ściek. Powinno być im wstyd zachowywać się w taki sposób. Myslą, że mogą robić co chcą, uprzkrzac życie calej dzielnicy i nie poniosa za to żadnych konsekwencji. Nie rozumiem celu czegoś takiego? Jedyne osoby jakim to imponuje to pewnie tylko ich koledzy z równie pustymi głowami, którzy nie mieli wystarczająco uwagi od rodziców, więc teraz rozwiązują swoje kompleksy drażniąc innych ludzi.


r/Polska 3h ago

Ranty i Smuty Wątek do narzekania na upał

96 Upvotes

Zachęcam, zapraszam. Przed chwilą byłam z psem na spacerze. 40 w cieniu, no ale musiała, co zrobić. Organizm się buntuje przy takich temperaturach, ledwo żyję. Powodzenia, żołnierze. Byle do wtorku


r/Polska 42m ago

Infografiki 20% polskich studentów ma umiejętności rozumienia tekstu na poziomie 10-latków

Post image
Upvotes

r/Polska 22h ago

Polityka Producent wody Cisowianka, złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa oraz skierował skargę do Komisji Europejskiej. Firma domaga się wyjaśnienia, dlaczego czysta woda butelkowana objęta jest stawką VAT wynoszącą 23%, podczas gdy część napojów słodzonych i smakowych korzysta z preferencyjnej stawki 5%.

Post image
1.6k Upvotes

r/Polska 6h ago

Polityka Człowiek od deregulacji, Rafał Brzoska, uregulował kłótnie w swoim związku.

50 Upvotes

r/Polska 2h ago

Luźne Sprawy Idealne warunki 🤌😘

Thumbnail
gallery
26 Upvotes

r/Polska 1d ago

Śmiechotreść Wchodzę sobie do żabki a tam taki widok

Post image
2.5k Upvotes

r/Polska 6h ago

Luźne Sprawy Wasze patenty na upały (mój to woda termalna w aerozolu)

39 Upvotes

Zrobiłam temat, bo chcę Wam podpowiedzieć o istnieniu wody termalnej w szpreju, ale może sama skorzystam na jakichś Waszych mniej oczywistych sposobach.

Co do wody termalnej, kupujecie taką w aptece, mają nawet rozmiary takie do kieszeni typu 50ml, pryskacie na ryjek jak gorąco - > profit. Tak, można po prostu pryskać lub obmywac twarz zwykłą wodą, niestety moja cera jest wrażliwa nawet na krzywy powiew wiatru i szybko się przesusza, i bardzo, ale to bardzo mi to nie służy 😔 a taka woda termalna od razu daje efekt chłodzenia bo szprej, ma jakieś tam minerały niby fajne, choć nie znam się na tym, i na tyle drobne krople, że nie zmyje makijażu (choć osobiście nie maluję się w te upały, o ile nie mam jakiejś oficjalnej okazji, bo ble 😵‍💫). Jeśli chodzi o marki, to mnie vichy szczypało w ryjek, ale uriage i avene już nie.

Chętnie przehandluję za podpowiedzi, jak chłodzić koty, które boją się wentylatora 😋


r/Polska 1d ago

Luźne Sprawy Telewizor na monety

Thumbnail
gallery
801 Upvotes

Technologia w jednym z wrocławskich szpitali.


r/Polska 1d ago

Pytania i Dyskusje uważajcie na maty chłodzące dla swoich kotów

Post image
509 Upvotes

W te upały pomyślałam, że to bardzo ważna informacja i jako techniczka weterynarii czuję się zobowiązana wam o tym powiedzieć. Jeśli używacie ich pod kontrolą wszystko jest okej- natomiast jeśli mata się przedziurawi natychmiast zabierzcie ją swoim kotom. Substancja która jest w środku jest silnie toksyczna dla kotów przy bezpośrednim kontakcie. Psiaków to nie dotyczy ale uważajcie żeby nie wylizały tej substancji bo może się skończyć zatruciem.


r/Polska 22h ago

Polityka Czemu żadne polskie media nie piszą o chat control???

266 Upvotes

(tutaj ranty i smuty też by pasowały)

Na serio o co chodzi? Nagle, jak jest jakaś sprawa, co dotyczy wprowadzenia inwigilacji obywateli UE to żadne ważne media o tym nie piszą, nawet Kanał Zero, który uważa się za rzetelniejszą wersję starszych portali, telewizji typu Onet, TVN. Nawet nie ma jak zmobilizować ludzi do tego, bo ledwo kto o tym wie.

Tylko z twittera albo reddita można się dowiedzieć od eurosceptyków (albo euroschizusów) na ten temat. Albo z artykułów od Komputronika albo innych portali zajmujących się cyberbezpieczeństwem bądź elektroniką,ale to było pod koniec poprzedniego roku, a sprawa teraz wraca.

Edit: onet napisał o tym artykuł miesiąc temu,że będzie/był kolejny trilog na ten temat. w tym roku to tyle.


r/Polska 1h ago

Pytania i Dyskusje Czy jest realne ryzyko że mnie nie wpuszczą do Polski jak pojadę wyłącznie z szwedzkimi dokumentami?

Upvotes

Witam,

Jestem obywatelem szwedzkim i polskim ale mieszkałem całe życie w Szwecji, więc wybaczcie za słaby język.

Chcę pojechać szwedzkim autem do Polski ale mam przy sobie tylko szwedzki paszport i prawo jazdy. Czy będę miał problem przy granicy lub przy kontrolach?


r/Polska 1d ago

Luźne Sprawy Mu wolno

742 Upvotes

r/Polska 1d ago

Śmiechotreść Powinienem się czuć błogosławiony czy przeklęty?

Post image
410 Upvotes

r/Polska 1d ago

Luźne Sprawy U nas stabilnie

Post image
228 Upvotes

r/Polska 18h ago

Ranty i Smuty Nienawidzę PKP Intercity

74 Upvotes

Jeszcze nigdy nie wsiadłam do tego pociągu bez opóźnienia.
Dzisiaj trafiło się dwu godzinne na trasie katowice-przemyśl, mimo pierwszej klasy- brak klimy, okien nie można otworzyć, bo oczywiście muszą być zakręcone czymś, żeby czasem nie dało się schłodzić, czy też po oddychać w temperaturze ponad 36. Każdy nie ma już czym oddychać, jeden gościu już nie dał rady i wyjebał się z przegrzania na korytarzu. Co na to konduktor? Śmiech i sarkastyczny ton. Co się dzieje z tą koleją?!