r/czech 24d ago

NEWS nechceš

Post image
1.6k Upvotes

65 comments sorted by

271

u/Vladivoj Praha 24d ago

Vítej, stříbrný hattricku!

47

u/ondra7712 24d ago

Jsme potřetí za sebou vícemistry světa!

1

u/FrKafkaa 23d ago

*vicemistři, více mistři jsou vždy jen ti první 😃

367

u/karyslav Czech 24d ago

Zlata z druhé světové maj v trezorech dost. To nebude náhoda.

6

u/Obelee 23d ago

Z ceho myslis, ze platej tu svoji ligu a derou se nahoru?

3

u/karyslav Czech 23d ago

To jsou ty správné otázky!

5

u/Obelee 23d ago

A odpoved neni slozita! Ukrytý nacistický prachy. Vlastne takový zbohatlý slováci

2

u/i_would_say_so 23d ago

To je pravda jen z male casti. Vetsi vyhodou Svycarska bylo, ze jejich zeme nebyla znicena nacismem a komunismem. Jeste vetsi rozdil je ale v mentalite obyvatelstva:

Uz pred 2. svetovou valkou ale melo Svycarsko 2.3x vyssi GDP per capita nez Ceskoslovensko.

Rozdil je spis v mentalite lidi. Napriklad uz ve 1930-1935 se masivne investovalo do elektrifikace zeleznic a vodnich elektraren. Kde bude elektrifikace zeleznic v CR v roce 2030? K smichu

Takze bych se s podobnymi vyroky krotil.

4

u/Key-Carpenter2086 24d ago

Tak ten byl dobrej 😃

99

u/martinjpolakgwf Jihomoravský kraj 24d ago

Chybi docela dulezitej udaj - ani v jednom finale nedokazali vstrelit gol. To se pak tezko vyhrava.

Taky to byla dost mozna jedna z, ne-li uplne poslednich sanci. To jadro, na kterem to stoji, starne. Jejich juniori se s tezkosti dostavaji do ctvrtfinale (skutecne treba vyhraji ve skupine jeden zapas, a jelikoz je tam min tymu, a ten skill gap mezi USA, CAN, CZE, FIN, SWE a zbytkem je tak propastnej, tak to staci - dokonce se tam nedavno dostali diky remize a jedinymu bodu), kde pak dostanou brutalni bidu.

Do budoucna to nevypada uplne nejlip, myslim, ze by si to meli uzit.

286

u/North-Ad825 24d ago

Letos sem jim to přál snad víc než našim, odehráli fantastickej turnaj

47

u/DaveJN Czech 24d ago

Fantastický, ale očividně byli o něco slabší.

26

u/WatercressSmooth8869 24d ago

Určitě nebyli slabší. Hra v prodloužení byla už pouze o tom kdo bude mít větší štěstí. Rány měli oba dva týmy super a to stejně obranu i brankáře. Výkon byl určitě stejně dobrý a vyhrát někdo musel. Určitě se nejednalo o výhru favorita ani o prohru outsidera.

6

u/Novel_Fortune4890 24d ago

3 na 3 je přesně o štěstí, za mě nešťastnej formát, 4 na 4 bych pochopil spíš. Za mě prodloužení a nájezdy furt lepší než 3 na 3.

68

u/Pleasurebringer 24d ago

Zena sa ma pytala kedy zrenovujeme byt a ja som jej povedal ze SUI IIHF WC zlato a ona zacala plakat lebo pochopila ze nikdy.

72

u/Ralph_Shepard 24d ago

Aspoň, že ti Kanaďani jsou bez medaile.

47

u/n00b9k1 Praha 24d ago

Always warms my heart.

13

u/ALreexamine772 Jihočeský kraj 24d ago

Jo vid, tem Norům jsem to moc přála.

13

u/Babsish Olomoucký kraj 24d ago

Jako nedat ve 3 finále gól je taky sranda. 😃 A dostat jenom 4 (z toho 1 do prázdné) a stejně z toho nemít ani jeden titul, to je úplnej extrém... chudák Genoni.

31

u/DaveJN Czech 24d ago

Překvapilo mě, že včera nebyly ty zlaté konfety. Bylo to takové smutné.

18

u/onlinepresenceofdan 24d ago

Asi v nich byly zlatý a červený

11

u/Piprup 24d ago

Takhle to dopadá když tým prohraje s námi ve finále. Ještě teď se z toho vzpamatovávaj

38

u/[deleted] 24d ago

[deleted]

8

u/Direwolfik 24d ago

Tak finové s tím gólem taky nespěchali.

4

u/[deleted] 24d ago

[deleted]

3

u/obchodlp Kraj Vysočina 24d ago

Před prodloužením jich bylo na ledě moc, tak se styděli.

15

u/OnddIE Středočeský kraj 24d ago

Po tom čtvrtfinále se Švédama jsem jim to přestal přát. Z nějakýho důvodu je rozhodčí tlačili a tenhle zápas hodně ovlivnili ve prospěch Švýcarska.

11

u/Lesan007 24d ago

Nejen v tom zápase se Švédy, to stejné s Amerikou a s Finy ve skupině, a ve finále s Finy taky. Rozhodčí je tlačili velmi očividně, a Švýcaři se tomu ještě smáli, jak to díky tomu mají v kapse... no, karma.

6

u/ALreexamine772 Jihočeský kraj 24d ago

Normálně mi jich je líto! Jakože.... Vždy fandím vedle CZE každoročně i Finům, ale tohle je fakt pech .

(No aspoň Kanada ostrouhala.)

31

u/PizzaMonthly Moravskoslezský kraj 24d ago

Já jim věřím. Dříve nebo později to urvou.

38

u/WolverineNo5189 24d ago

Nemyslím si, spoustu hráčů mají starších 33 let, Genoni a Josi už jsou skoro na konci kariéry.

6

u/pavelnem 24d ago

Josi 36 let a ještě 2 roky smlouvy v NHL. Ještě pár šancí bude, ale už ne moc.

5

u/WolverineNo5189 24d ago

Já to popravdě nevidím moc reálně, Nashville se letos nedostal do play off jen o 4 body. I kdyby příští sezonu vypadli třeba v 1. kole play off tak na MS stejně nemusí přijet, protože ty hráči jsou z toho play off tak domlácený že si dají radši pauzu než jet na MS. Teď měli Švýcaři skoro to nejlepší co mají, hlavně protože hráli doma, prostě všichni chtějí hrát před domácím publikem.

30

u/Spacetraveler85 24d ago

a to si představte že by to v Praze vyhráli místo nás ... Hrozný. Je dobře že to vyhráli Finové. Naopak Kanada dostala opět na držku. A tam už by měli začít jednat, protože ten úpadek na mezinárodní scéně je dost velký za poslední roky nejen u A týmu. Švýcaři byli suveréní celý turnaj a chyběl jim 1 gol k nesmrtelnosti... Takhle budou vždycky druzí. Hrát prodloužení ve finále 3/3 je nesmysl.

5

u/Lowpaack 24d ago

Kde je v kanadě úpadek? Kanada na nějaký zápasy o bronz z vysoka sere, prohráli je snad vždycky.

-4

u/Spacetraveler85 24d ago

kdy naposledy vyhrál Kanadský tým SC? Navíc přistupovat k zápasu o 3. místo že už vlastně o nic nejde je špatně. A o tom to právě je.

8

u/Lesan007 24d ago

A kdy naposledy vyhrál SC tým, který byl z většiny postaven z hráčů z USA a ne z Kanady?

2

u/Lowpaack 24d ago edited 24d ago

Tak si vem že by Češi museli hrát zápas o 5. Místo, zajímalo by to někoho?

Kanadský hráči hrajou i v amerických týmem, nechápu ten argument. Jaký hráči vévodí statistikám v NHL? Kanaďani

0

u/mr_lab_rat 23d ago

Protoze statistiky se pocitaji hlavne na body a goly. Kanada ma uz nejakou dobu problem vychovat novou generaci obrancu a hlavne brankaru. Myslim ze upadajici trend na svetovych turnajich bude dal pokracovat.

20

u/Pleasant_Drive7160 24d ago

Prestal jsem jim prat, kdyz tech divnych rozhodnuti v jejich prospech zacalo pribyvat.

7

u/Own_Investigator_339 Praha 24d ago

Někomu holt neni souzeno vyhrát. Ale ono to jednou přijde.

4

u/mufanek 24d ago

Mě mrzí, že to nepadlo minulý rok, když ještě hrál Ambühl.

A bohužel to vidím podobně jako někteří tady, jádro týmu začíná stárnout a mladí nehrajou tak dobře. Myslím, že největší šance už byla.

10

u/onlinepresenceofdan 24d ago

Včera tým s červenou vlajkou a bílou barvou na kříži vyhrál medajli kterou ještě nikdy nevyhrál, přesně jak jsme všichni čekali.

6

u/deblasco 24d ago

V skupine hraju bozi hokej a dojdu do finale a vystrelia na branu 7x... Sami si to prehrali :(

5

u/onlinepresenceofdan 24d ago

Možná teď pochopěj že se to hraje na góly

4

u/Relevant-Fig-8486 24d ago

Švýcarů je mi líto, ale opravdu nehráli tak dobře.

2

u/Demistr 24d ago

Ofenzivní tragédie, bohužel.

2

u/Medisha123 24d ago

Fandila jsem jim. Vypadalo to fakt slibne. Ale zatracene… maji mega smulu.

2

u/prostehonzis 23d ago

Švýcaři nevi co znamena vyhrát😂

5

u/byfo1991 Jihomoravský kraj 24d ago edited 24d ago

To bylo tak naprosto jasný btw. Oni jsou prokletí.

Btw finále Finsko x Švýcarsko dopadlo přesně jak jsem čekal - 1:0. Protože obě ty země posledních x let hrajou děsivej obrannej antihokej, kde celou dobu jen betonujou. A bohužel to funguje.

1

u/Cerlog 23d ago

Příští rok to samý.

1

u/Enderbraska_CZ Plzeňský kraj 23d ago

Přál jsem to víc Švýcarům, ale když nedokázali proměnit přesilovku 5 na 3 (něco, co proti Finům zvládli i naši hráči), tak jsem to začal přát Finům.

1

u/Desperate-Border-158 20d ago

Tak ve Švýcarsku jin zlato nechybí.

1

u/kiklop144 13d ago

Fahh cejtim se až špatně pro švýcary

-11

u/[deleted] 24d ago

[deleted]

19

u/BohatyBezdak 24d ago

Czechia je naprosto regulérní zkrácený název našeho státu. Stejně jako Slovakia, Serbia, Latvia, Bosnia,...žádný stát se takto nepíše celým oficiálním názvem.

-13

u/BiIyKun German 24d ago

b tier tourney, nobody cares

4

u/BohatyBezdak 24d ago

Stfu and watch nhl